Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka od katalizatora


Rekomendowane odpowiedzi

Tak przynajmniej jest napisane w instrukcji, chodzi o kontrolke znajdujaca sie na obrotomierzu, tuz obok kontrolki ABS. Samochod zaczal szarpac (normalnie szarpiew tylko gdy zimny :mrgreen: ), lewarek od biegow drzal, jak szalony i ogolnie samochod chodzil jak traktor. W instrukji pisza, ze jesli ta lampka miga, to jest cos nie tegez z ukladem oczyszczania spalin. Mi jednak cos nie pasowalo i pomyslalem ze sa ta albo swiece, albo ktoras z cewek. Po wyminaie swiec, niestety nic sie nie zmienilo, zaczalem wiec kompinowac z cewkami, ze mialem tylko 1 zapasowa, to po kolei wymina i proba, wymiana i proba. Dodam, ze po odlaczeniu kabla od uszkodzonej cewki, samochod chodzil jeszcze gorzej, wiec teoretycznie to nie cewka, jednak po wymianie ostatniej z mozliwych cewek, wszystko wrocilo do normy, nawet poranne szarpanie :shock:

Niepokoi mnie jednak to co napisali w instrukcji, moze to tylko zbieg okolicznosci ze po wymianie cewki sie naprawilo? Czy wam przy problemie z cewkami tez sie ta kontrolka zapalala?

Co z tym katalizatorem ewentualnie moglo by byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jeżeli chodził jak traktor to typowe dla zepsutej cewki po prostu nie pali na wszystkie gary. A dlaczego katalizator to nie wiem, może zbieg okoliczności, mi się żadna lampka nie świeciła jak padła cewka ani przed wymianą ani po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisałeś, to typowe zachowanie przy spalonej cewce. Kontrolka silnika najpierw miga, potem świeci się stale (zazwyczaj po kilkudziesięciu kilometrów na spalonej cewce :mrgreen: - autopsja). Na szczęście była to przypadłość SAGEMÓW. Cewki Valeo nie mają takich problemów. Jeśli masz pozostałe cewki sagema, przygotuj się jeszcze na trzy takie niespodzianki. Najlepiej miej jedną sprawną w zapasie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy strzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!