Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

głośna praca silnika + filmik


lansjer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Renault Megane (II) Diesel, 1.9 Dci, 85kW, produkcja 2005, przebieg 195000 km). Nie jestem jego pierwszym właścicielem. Staram się dmuchać na zimne i serwisować auto na bieżąco. W styczniu wymieniłem m.in. rozrząd, sprzęgło i... skrzynię biegów (bo 6 wypadała). Tym razem Megane zaskoczył mnie głośną pracą silnika. Hałasuje niczym traktor. Filmiki z odgłosem silnika

albo

 

Przejrzałem forum oraz telefonowałem do mechanika. Wydaje się, że to panewki na wale korbowym albo koło pasowe wału albo luzy na popychaczach przy głowicy.

Bagnet bez śladu mieszania oleju i wody. Nie wiem czy ma to powiązanie, ale strasznie zasyfiona jest ta część (foto) która trochę kopciła jak rozłączyłem rurki.

 

Przy takiej pracy silnika, z krótkimi odcinkami drogi chciałem dojechać do warsztatu. Auto odpalało. Tylko raz zaświeciła się kontrolka STOP i OLEJ.

Niestety parę minut potem auto staneło w drodze. Droga była pod górę i silnik nie dał rady. Coś strzeliło i zatrzymał się. Już nie odpalił ponownie. Nawet stacyjka nie świeciła, jedynie awaryjne mogłem włączyć. (Może komputer odłączył zapłon??). Nie mogłem otworzyć bagażnika czy zamknąć el. szybę. Koniec końców Megane podholowałem do warsztatu. Najwcześniej w połowie przyszłego tygodniu dowiem się coś więcej od mechanika.

 

Ciekaw jestem waszych opinii. Proszę o wpisy.

 

Pozdrawiam - Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem napisać jak film oglądałem żebyś tak nie jechał to więcej ocalisz---mniejsze koszty

ale potem doczytałem

jak będziesz szukał silnika to F9... szukaj od megane mniej przerabiania

od laguny F9...pasuje ale przerobić troszkę trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa. Czy to, że silnik zgasł a wraz z nim stacyjka Megane też to działanie zabezpieczenia komputera? Nie było żadnego podświetlenia stacyjki, ani jedna kontrolka nie świeciła. Jedynie awaryjne światła zew. migały. Pechowo się złożyło, że mam tak skonfigurowane elektryczne szyby, że działają dopiero po uruchomieniu silnika :) Do warsztatu zaholowałem go z otwartym oknem. i tak go pozostawiłem. Później spadł deszcz. Ciekawe czy mechanik schował go pod dach?

 

Dziękuję za Wasze sugestie. Podobno auto dzisiaj trafia na tapetę u mechanika. Podzielę się z Wami finałem akcji.

 

Pozdrawiam Forumowiczów

 

Dodano: 04 lis 2016 - 09:29

Niestety finał tej historii nie był pozytywny, a działo się to za granicą Polski. Niedługo po tym nagraniu ruszyłem tym samochodem do warsztatu (kiedy wcześniej korzystałem z pomocy holowania na lince, by nie obciążać silnika). Jak już pisałem wcześniej, Megane stanął/zgasł silnik/ na drodze publicznej. Droga była lekko pod górę. Właściwe by było powiedzieć stanął dęba! Korbowód /od wału silnika/ przebił blok silnika. Wcześniej zlekceważyłem kontrolkę STOP Silnik. W moim wypadku doholowałem auto do mechanika samochodowego i szukałem silnika na wymianę. Stary silnik wyrzucono i zamontowano inny, o podobnym przebiegu. Megane "zostało w rodzinie", oddałem ojcu.

 

Jeszcze zanim się to wszystko wydarzyło byłem jeszcze w jednym warsztacie. Chcieli wymienić głowicę silnika. Usługa przewyższała cenę zakupu samochodu, dlatego odmówiłem. Jeszcze w innym (tam gdzie wymieniałem silnik) powiedziano mi, że problem mógł rozpocząć się od popychaczy zaworowych tzw. szklanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!