Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup megane ph2 proszę o porady


encom

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu megane I po lifcie od którego roku wychodziły ph2 ? W internecie zauważyłem przejściowki pewnie ph1 po naprawie blacharskiej;-). Samochód będzie dla żony silnik 1,4-1,6 wystarczy budżet ok 6000 więc dti raczej nie kupię. Czy w ph2 był nadal 1,9d?

Co się psuje, gdzie występuje korozją, na co zwracać uwagę? Jakieś przypadłości modelu?

Jakie koszty napraw zawieszenia itp

Samochód będzie jeździł raczej na krótkich trasach przebieg roczny pewnie mniej niż 10tys.

 

Dodano: 22 maj 2013 - 11:17

http://m.allegro.pl/przedmiot,renault-megane-19dliftklima-sprowadzony,3241543696.html

Np czy to już lift? Rok 2000 nie chodzi mi o zakup konkretnie tego tylko wersję? Przód po lifcie ale niech ktoś się wypowie

 

Dodano: 22 maj 2013 - 11:21

http://m.otomoto.pl/C29065303

To chyba już lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego obie są po lifcie.. korozja występuje głównie na nadkolach, maska, klapa, mysle ze 1.4 to za maly silnik i za slaby 1.6 bedzie mial podobne spalanie a bedzie bardziej żwawy :)

 

Szkoda ze nie kupujesz auta kolo końca sierpnia bo moja meg bedzie do sprzedania :)

 

Koszty naprawy np zawieszenia są różne zalezy jakie części.. mozesz robić na TRW jak masz znajomego mechanika to w granicach 1000-1200 zł sie zmieścisz z kompletnym przednim zawieszeniem. Jeśli chodzi o tył to jest belka która oddawalem 1,5 roku temu do regeneracji bo siadła koszt to 900 zł zależy gdzie oddasz.

 

Pozostałe koszty są zróżnicowane jak w każdym aucie :) są i tańsze i droższe części ale ja nie narzekam jesli chodzi o koszta utrzymania ponieważ kształtują się na dość niskim poziomie :)

Edytowane przez Michael16V
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi kupisz benzyne 16v to wymiana rozrządu kosztuje stosunkowo dużo. Ja zapłaciłem ostatnio około 800zł na dobrych częściach. Jeśłi kupisz wersję z hamulcami tarczowymi z tyłu to koszt takich tarcz z piastą i łożyskami to ok 280zł/sztuka.

Oceniam, ze to auto nie ma typowych przypadłości, które generowałyby duże koszty (no może cewki, ale zapewne większosć aut w tym wieku juz ma powymieniane). Zwróć uwagę na korozję na tylnych nadkolach i końcówkach progów z tyłu. Chyba, że kupisz kombi - oceniam, ze jest lepiej zabezpieczone w tych miejscach i jeszcze nie widziałem dziurawego grandtoura.

I gdybyś potrzebował dorobić kluczyk z pilotem to jest drogo - jak interesowałem sie tym rok temu to około 500-600zł.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dotychczas w moich autach większość naprawiam sam więc interesuje koszt samych części, a co takiego jest w tylnej belce że regeneracja kosztuje 900zł?

Modele z tarczami z tylu to jakieś wersje silnikowe czy weszły od któregoś roku.

Mam jeszcze pytanie odnośnie tylnych lamp niektóre mają ciemne szkła kierunków, a inne białe to jakaś wersja wyposażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 16 dla zony jesli niema ambicji wyscigowych starczy ( dla mnie juz od pewnego czasu jest za slaba :) ) 1.6 zyskujesz 10km , tracisz ok. 1ltr. na 100km. plus wiecej za ubezpieczenie a szalu w jezdzie nie zauwarzysz.. ja rozglądalem sie tu i tam prawie rok za ph2 ale warto bylo , mialem clio1 , jakies Fiaty, mam jeszcze Fabie i 307 hdi ( objedzie bez problemu kazde megane 16v <szukaj> ale jest za to strasznie plastikowe ) jesli kupisz zadbane w ok. 100 tys przebiegu nie bedziesz zalowal.. znajomy z serwisu renault stwierdzil nawet ze to bylo ostatnie normalne Renault i proponowal żebym w nowsze modele sie już niepchal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!