Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o ocenę Megane 1.4b 16v


martin21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Szukam dla siebie pierwszego autka do 5 tys i wpadł mi w oko ten model. Macie duże doświadczenie w ocenie aut wizualnie i chciałbym żebyście mi doradzili czy w tym modelu jest coś czego ja nie dojrzałem i czy jest wart tej ceny. Bardzo mi zależy na waszej opinii. Będę bardzo wdzięczny za pomoc... <szukaj>

 

Renault Megane Lift 1999r KLIMA 1.4b 16v

 

 

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez martin21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wg mnie bez sensu oceniać auto za 5 tys. tylko na podstawie zdjęcia. Może było gdzieś uderzone i zostało porządnie zrobione, może ktoś coś naprawiał i przy montażu nie spasował części itp... Ważniejsze są rzeczy, których na zdjęciach nie widać: jak pracuje silnik, czy sprzęgło się już nie kończy, czy oleju nie ciągnie, czy tarcze jeszcze OK czy już do wymiany, czy opony jeszcze pojeżdżą czy już trzeba na nowe szykować pieniądze.

Podjedź z jakimś znajomym mechanikiem, niech oceni stan techniczny. A czy szparka przy lampie czy zderzaku jest równa czy nie - jakie to ma znaczenie w 14-letnim samochodzie? Marginalne.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po kilkukrotnych naprawach lakierniczych.Do sprawdzenia podłoga bagażnika i komora silnika-czy nie ma uszkodzeń elementów nośnych.Zresztą przejedź się po nierównej drodze-jeśli nadwozie będzie trzeszczeć to daj sobie spokój.Wnętrze bardzo zniszczone.Do kompletu-auto stoi na zimówkach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Jakoś na czasie jadę obejrzeć 2 meganki.

Ta będzie druga.

 

Renault Megane OKAZJA-MODEL PO LIFCIE--ŻÓŁTA 1.6 1999r. ABS ręczna klima.

 

Problem jest taki że nie mam znajomego mechanika dlatego dzięki waszej pomocy będę wiedział czego szukać. Blacharsko wiem że nie znajdę ideału bo to są stare auta. Mam tylko nadzieję że uniknę przykrych niespodzianek i wybiorę coś co mi się nie rozleci po miesiącu :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek to zabierz auto na ścieżkę zdrowia w stacji diagnostycznej - zapewnienie handlowca że możesz ją zabrać nie jest dużo warte, a 100 zł może Cie uratowac przed wieloma kosztownymi przykrościami.

Po drugie jeżeli nie masz kogoś kto oceni stan mechaniczny to unikałbym jednak ofert od handlarzy i skupiłbym sie na ofertach prywatnych.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!