Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik czasem stykał


MichMegane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, mam mały problem z samochodem megana 1,4e, na zimnym silniku samochod bardzo ładnie pali, bardzo równo chodzi na wolnych obrotach na biegu jalowym, nawet miał przyspieszenia.

A po nagrzaniu ( goracy silnik ) juz czasem nie rowno pracował na wolnych obrotach silnik czasem STYKAŁ (styki) a po drugiej troche stracił moc. Co moze byc powód? Ktos was mial podobne taka sytuacje? Pomozesz mi :-|

Ma przebiegu 51 tys

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, samochod bez problemu pali, na wolnych obrotach ma przerwy, wolno sie rozpędza az do 120 km/h i wiecej nie daje rady. Zuwazyłem ze duzo pali. Jaka to może być przyczyna???

Wymienione : swiece, przewody NW, filtry, cewka

Prosze o pomoc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do renaulta to ciężko mi coś więcej powiedzieć ale możesz wyczyścić przepływomierz. zwłaszcza jak auto nie osiąga pełnych obrotów.

drugą przyczyną która mi przychodzi do głowy to uszkodzony jakiś czujnik. być może cieczy chłodzącej i komputer dostaje błędne informacje przez co nie dostarcza odpowiedniej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduje przeplywopmierz bo nie moge znalesc?

zazwyczaj można znaleźć pomiędzy filtrem powierza a silnikiem może też go nie być. Zależy od auta. U ciebie chyba brak. zamiast tego jest czujnik ciśnienia zasysanego powietrza najlepiej to ściągnij sobie książkę sam naprawiam z Pikura i przeczytaj. Posprawdzaj wszystko co tam jest opisane. weź pod uwagę sondę lambda i inne czujniki. Mi i tak to pachnie na te wymieniane elementy bo są najbardziej popularne. zwłaszcza filtr powietrza i paliwa. Dalej świece i przewody. Jak wszystko sprawdzisz to dopiero pisz.

 

wszystko znajdziesz na forum i w tej książce na pikur

[za dużo klawisza ENTER] -Robak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!