Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja Renowka zgasła i śpi dalej...


Szczawik

Rekomendowane odpowiedzi

pociesze Cię Szczawik, też właśnie sie dowiedziałem że u mnie padł rozrząd. odblokowali kompa bo nie dawał napięcia na pompę a auto nadal nie zapala. co prawda pasek nie jest zerwany ale przeskoczył. czekam na najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wcale nie ma się z czego cieszyć :mrgreen: Coś mi sie zdaje, ze dziś bedzie ten dzień...Dziś zaczynamy grzebanine i się wszystko okaże co i jak. Ale mam pytanko-da się jakoś zajrzeć do paska i zobaczyć czy sie zerwal, czy moze przeskoczył? I czy jest możliwosć, ze zaworom nic sie nie stalo, gdy tłok uderzył tylko przy rozruchu silnika? Aby jeden stuk usłyszałem i nic wiecej, bo aku padl :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do paska czy nie zerwany to ściągnij osłonę. jak sie będzie trzymał to niech ktoś zakręci rozrusznikiem a ty zobacz czy pasek sie przesuwa. co do zaworów to nie mam pojęcia. myślę że pozostaje ściągniecie głowicy ale nie jestem tego pewien. sam sie chętnie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię: uszczelke pod głowice,zaory,uszczelniacze zaworowe,pasek rozrządu,napinacz paska i rolke,a pasek wielorowkowy od pomp niedawno był wymieniany. Od razu go napnę bardziej, bo nieraz piszczy :-/ Tylko boję się potem, ze auto nie odpali.....nie wiem czemu, ale takie przeczucie mam,albo odpali tyle, ze bedzie źle pracował...Dalej borykam się z problemem tego czujnika ciśnienia powietrza,bo jak go podłącze i odpale auto, to nie chce pracować a niekiedy pochodzi,ale nie bedzie chciał w obroty wejsć...Co go mogło uszkodzić? To, zę odłaczyłem go na właczonym zapłonie? I czy jakbym pojechał go podpiać pod kompa,to czy mogłoby to rozwiązać problem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niestety muszę odgrzebac temat :P

Mój Sceniczek F3R wyciął mi dziś taki sam numer, czyli umarł podczas jazdy. Sturlałem się na parking (całe szczęście że przytrafiło mi się to w mieście i to niedaleko od domu, a nie np. zimą, w nocy, za granicą, z dziecmi na pokładzie :shock: ) , raz zakręciłem rozrusznikiem w nadziei, że to nie TO i autko odpali. Niestety bez rezultatu. Wszystko stało się w absolutnej ciszy, tzn. nie było żadnego stuku, po prostu zgasł silnik, stwardniał mi pedał hamulca, stężała kierownica i koniec. Nie jechałem szybko, może z 40 km/h na 3 biegu i po zgaśnięciu silnika przeturlałem się najwyżej 20 metrów. Także podczas próby uruchomienia silnika nic niepokojącego nie usłyszałem, poza kręceniem rozrusznika jakby na lekko zwolnionych obrotach.

Bezpieczniki zdrowe, uderzeniowy wciśnięty.

Teraz mam pytanka - jak najbezpieczniej (przy założeniu że poleciał pasek) przetransportowac auto do mechaniora ? Czy można normalnie holowac, oczywiscie ostrożnie - majac na wzgledzie brak wspomagania ? Czy holowanie nie pogłębi negatywnych dla silnika skutków, o ile takie zaistniały ? Czy może konieczna będzie laweta ?

Jutro rano zabieram się do działania, więc z góry dzięki za jakieś konstruktywne porady.

A za tydzień miałem zmieniac pasek z rolkami pompą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz ciągnąć tylko ostrożnie bo hamulce nie są za wesołe. ja tam swojego holowałem 40km po tym jak zgasł w czasie jazdy. a słyszysz pompkę paliwa czy pracuje? może nie będzie najgorszy scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pompa chodzi. Zakręciłem tylko raz, a że byłem sam to nie miał kto się pod maską przysłuchiwac.

Teraz boję się jeszcze kręcic, żeby biedy nie narobic (większej).

Co do holowania - jakos go powoli zaciągnę do warsztatu. Może się uda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wiem już więcej.

Zerwany pasek. 4 zawory do wymiany. Głowica do naprawy.

Przy okazji wyszła jeszcze zerwana poduszka pod silnikiem i pęknięta obudowa termostatu.

Ludzie, wymieniajcie paski zawczasu, chyba że macie kieszenie pełne pieniędzy na zbyciu :/

Ja już niestety nie mam wyboru ...

Napiszę ile zapłacilem, jak zrobią

 

**********************************************************

 

Otoż - koszt ogólny 1500 zł

 

Wymiana rozrządu (pasek+3rolki), naprawa głowicy , 4 zawory (2 ssące i 2 wydechowe), uszczelniacze, termostat, pasek klinowy, prawa poduszka silnika, 4 świece (moj pomysł, stare już byly), uszczelka p. głowicę, uszczelka kolektora, uszczelka pokrywy zaworów

Materiały 1100 zł, robocizna 400 zł

 

Ta wymiana poduszki dużo wniosła, bo teraz muszę się wsłuchiwac, by usłyszec silnik, wcześniej były wibracje jak w dieslu :!:

 

W sumie nie wyszło tak srogo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!