Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła mijania w Megane III - jak się sprawują


Rekomendowane odpowiedzi

Noszę się z zamiarem zakupu MIII grandtour

Niestety nie ma już w PL modelu z ksenonami, a nowe modele nie mają już silników 1,4 Tce (który mnie interesuje) a jedynie 1,2 Tce

Stąd na razie decyzja na zakup MIII z normalnymi reflektorami. Ale...

Chciałbym zasięgnąć rady, jak jeździ się nocą Megane III z nie-ksenonowymi reflektorami?

Pytam dlatego, że np. wg mnie carisma (którą jeżdzę) reflektory ma beznadziejne, i niewiele przy nich widać.

Wiadomo, ksenony to inna jakość - ale jak wypadają reflektory zwykłe?

pozdrawiam,

Sierp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle ;) zasięg świateł mijania jest dość spory. (1-2 osoby, pokrętło na 0)

Jednak po jakimś czasie wymieniłem oryginalne żarówki na Osram Night Breaker Plus po kolejnym roku na Philips X-treme Vision +100 ^^ .Osramy poszły na "długie"

Niby to "kilka" lumenów więcej, ale taki zestaw starcza mi w zupełności, Philipsy kupiłem w grudniu 2011 r. i świeca do tej pory, ale to chyba dzięki dziennym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła mijania z fabrycznymi żarówkami świecą, według mnie, przyzwoicie.

Dużo lepiej niż w Toyocie Auris, porównywalnie do Focusa II - akurat takie mam porównanie i na lampy Renault nie narzekam.

 

Jak będziesz niezadowolony to zawsze można założyć któreś jaśniejsze żarówki, o których pisali koledzy powyżej. Ponieważ chyba każda wersja Megane ma teraz światła do jazdy dziennej, problem niższej trwałości tych "+60%" powinien się minimalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie narzekam, na jakość oświetlenia. Jak czekałem na odbiór auta to zastanawiałem się czy dobrze zrobiłem rezygnując z ksenonów (prawie 5000zł), ale po pierwszej jeździe wiedziałem, że to była dobra decyzja. W razie, czego tak jak Koledzy napisali zawsze można zainwestować w komplet dobrych żarówek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja po przesiadce z nissana byłem zachwycony jazdą nocną Meganką :?:

A jakie mam tam żarówki to nawet nie wiem. Nie wymieniałem od kupna, a minęł sporo ponad rok. Więc szybko się nie przepalają. Pewnie dzięki dziennym.

Czyli ogólnie ujmując - przyzwoicie świecą nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podpiszę się pod pozytywną opinią na temat oświetlenia przedniego MIII. Przesiadłem się w maju z Laguny II FL z ksenonami właśnie i dopiero teraz widzę ile straciłem zdrowia przez poprzednie auto. Wreszcie coś widzę! Ksenon z Laguny IIFL nie dorasta do pięt tym reflektorom w trudnych warunkach. Deszcz, liście, mgła - jest OK, czego nie powiem o ksenonach, które na mokrej drodze i w deszczu po prostu znikały :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!