Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

straszą że Panewki lub koło dwumasowe


soli04

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Prosze o wyrozumiałość bo jestem nowy na forum i jeszcze nie ogarniam wszystkiego przepraszam jesli w zły temat dałem posta...otóż mam problem:

Posiadam Megane II 2003r 1.9dci 120KM(przebieg 213tys) niedawno wymieniałem cały kompletny rozrząd wraz z kołem pasowym

(stare było z wejśćiem na ,,klin,, a nowe już bez tego wejścia czy to coś przeszkadza?)wracam do tematu otóż po wymiane mechanik stwierdził że dziwnie pracuje silnik ...

faktycznie coś nie tak było i to odrazu po wymianie rorządu Spec stwierdził że to są panewki na korbowodzie(przestraszyłem się bo szlif ponat 2000tys)

zastanawiam się czy czasem po prostu nie założył zle paska o jeden ząbek jesli tak to może ktoś opisać jaki są objawy zle ustawionego rozrząd?

po kilku dniach pojechałem do innego speca on stwierdził że panewki są wporzątku(stwierdził na słuch) dodał że te dziwne odgłosy(nie równa praca,buczenie ) pochodzą z koła dwumasowego.

Objawy które stwierdziłem to.

 

przy delikatnym trzymania nogi na sprzegle delikatnie wyczuwa się drganie, przy minimalnych oborotakdelikatnie dodawaniu gazu(ok 1000) słychać buczenie,trzesie się silnik tak mocno że musaiłem zdiąc obudowe bo tarła wąż,przy cofanu słychać dźwiek ,,udzerzenia,, tak jakbym zaszybko puścił sprzegło czy to może poduszka?

oleju nic nie bierze nie odczuwam braku mocy ( choc trudno mi stwierdzić bo jezdze wolno 80km i dośc delikatnie przyspieszam)

bardzo prosze o porade dołaczam filmik z pracy silnika może ktoś na ,,odsłuch,,swierdzi coś co mi pomoże jestem młodym człowiekiem i nie mam zbyt kasy zeby tułać się po mechanikach a i tak każdy co innego mówi :D

 

youtube.com/watch?v=Wm9LzlSE_4g&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę zmienić mechanika. Jeżeli wcześniej nie było takowych stuków ani silnik nie pracował źle i raptem po wymianie rozrządu coś stuka to niech twój mechanik przestanie gadać Ci głupoty o jakiś panewkach. Najwidoczniej źle wykonał swoją robotę a teraz chce Cię naciągnąć na jeszcze większe koszta. Objawami źle założonego rozrzadu są metaliczne stuki oraz ciężki rozruch bardzo często.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie silnik pracuje normalnie. Nagranie nie odda tego co słyszy ucho ale ja tam panewek nie słyszę. Na koło 2 masowe jest sposób. Zaciądnij ręczny, wrzuć 1 bieg i delikatnie puszczaj sprzęgło. Będzie czuć jak rzuca silnikiem jeżeli jest walnięte. Można też sprawdzić przez otwór w skrzyni biegów. Droższym rozwiązaniem ale 100% jest wyjęcie skrzyni biegów. Poczytaj o 2 masie jak sprawdzić w necie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie się moim tematem

Jeśli chodzi o drzwi to nie widzialne dla oka ale przy trzymaniu ręko drzwi czuć delikatne minimalne drżenie.. Przy puszczaniu i wciskaniu sprzęgła da się odczuć na ,,ucho,,zmianę dźwięku przy puszczeniu jest trochę głośniejszy dodam odpala normalnie 3,4obkręci i zapali

Panowie doradzie mi czy jest sens sprawdzania pasiaka rozrządu czy jest dobrze ustawiony czy od razu za dwumase się brać? (bo chyba na to wskazuje)..

Załóżmy że to dwu masa i teraz moje pytanie do użytkowników czy trzeba to od razu wymienić czy można jeszcze jeździć(nie odczuwam szarpania ,normalnie z jedynki ruszam)

może jest jakiś magiczny sposób żeby to zrobić w dość tani sposób ?Pozdrawiam

dodaje jeszcze jeden filmik z rozruchu i pracy silnika może akurat ktoś coś zauważy :(

 

youtube.com/watch?v=cMgL3oSe8FI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do samej pracy silnika cieżko powiedzieć czy coś jest nie tak. Pracuje równo, tak jak powinien tylko zastanawia mnie czy nie za głośno ale film nie ooda w pełni tego co można wysłuchać na żywo stojąc przy aucie. Mogę jedynie napisać że nie zauważyłem, nie wysłychałem w filmie niepokojących dzwięków przesuniętego rozrządu ale niech Cię to nie zgubi bo mogę się mylic. Tak jak napisałem to jest tylko film. Co do sprzęgła - coś nie gra. Ewidentnie coś tarkocze przy wyciskaniu sprzęgła. Jeśli nie dwumasa (czytając posty widze że objawów jako takich padającej duwmasy nie masz) to stawiam na łożysko oporowe sprzęgła. Często słychać zmiany w jej pracy właśnie na biegu jałowym.

 

A jeszcze napisz mi czy słyszałeś te niepokojące dzwięki sprzęgła przed wymianą rozrządu?

Edytowane przez siadula
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż przed wymiano rozrządu trudno powiedzieć bo miałem miałem walnięte koło pasowe i głośno chodził i nie słyszałem żeby nie równo chodził .. poprzednie koło miałem z miejscem na klina a nowe już nie czy jest jakaś różnica ?najgorsze to jest ze jak odpalę to słychać ze cos tam nie równą cyka od strony rozrządu niby jest głośniej ,a jak delikatnie gazu dodaje to jest dźwięk jakbym miał tłumik dziurawy.. takie buczenie 10tego jadę do mechanika żeby sprawdził rozrząd i wtedy będzie można powiedzieć coś a istnieje możliwość że jak bawili się przy tym rozrządzie to mogli czegoś nie dokręcić?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło pasowe słychać jak źle chodzi. Tłucze jak diabli. Nowe to znaczy jakie bo nie sprecyzowałeś? Było bowiem na forum sporo a propos tanich zamienników które rozlatywały się po paru miesiącach. Ciężko powiedzieć co Ci tam buczy :) Wracając do sprzęgła wątpię by tarkot przy wysprzęglaniu miał związek z kołem pasowym ale to moje zdanie. Mogę się mylić. Nie chcesz wiedzieć jaki misz masz by spowodował niedokręcony rozrząd :?: Co do koła pasowego - źle założony bądź niesprawny wydaje dzwięki jak u kolegi w nagraniu w tym temacie: http://megane.com.pl/topic/30707-glosniejsza-praca-silnika/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!