Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie gniazda OBD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie dodam, że jestem nowym użytkownikiem i z góry przepraszam jeśli pomyliłem dział a więcej o sobie i mojej megance opiszę w dziale "Sprzęty użytkowników" <piwko>

Przechodząc do sedna problemu chodzi o podłączenie gniazda OBD do luźno wiszących kabli. Przekopałem cały dział diagnostyki jak i google w poszukiwaniu schematu ale nie znalazłem nic konkretnego dotyczącego megane I ph I z silnikiem 1.9D. Auto przez 13 lat jeździło z gniazdem OBD w bagażniku ponieważ nikt nie wiedział jak je podłączyć. Czy ktoś posiada schemat wraz z kolorami kabli tak, aby w odpowiednie piny powkładać kable?

 

U mnie wygląda to tak :

thumb_hosting_zdjec_1371737176__8457_503807979692239_592964839_n.jpg

thumb_hosting_zdjec_1371737318__1003981_503807986358905_1154967309_n.jpg

thumb_hosting_zdjec_1371737375__8684_503808053025565_480075798_n.jpg

Edytowane przez sziwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapoznaj sie jak fotki wstawiamy

Jak tego dokonasz to w downloadzie, w dokumentacjach znajdziesz paczkę ze schematami dla meganki i sceniola wybierasz z nich najstarszy: Megane (X64) NT 8130A 1998.pdf i go pobierasz.

Niby to wbrew zasadzie ale starszych, takich z przed daty produkcji auta na forum nie znajdziesz.

Po jego otwarciu szukasz schematów numer 218 do 221. Wybierasz odpowiedni według Twojego auta i już wiesz jak to podłączyć. Gniazdo diagnostyczne na schemacie ma numer 225, a kolory są opisane przy przewodach. Jak to rozcyfrować jest napisane na początkowych stronach schematów. Jest też i temat na forum jak ze schematów korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poprawione, zwykle na forach korzystałem z zewnętrznych hostingów i tym też się sugerowałem a w regulaminie przeoczyłem zasady dotyczące dodawania zdjęć. Wracając do tematu mam już wskazane przez Ciebie schematy i jakimś cudem znalazłem te dotyczące gniazda diagnostycznego (trochę zeszło zanim się połapałem jak to działa). W tym momencie jestem na schemacie 220 gdzie jest opisane jak podłączyć moje gniazdo jednak nadal nie wiem który kabel jest który. Pierwszy raz mam do czynienia ze schematami.

 

Dodano: 22 cze 2013 - 10:09

Tak więc zrozumiałem ten schemat oraz wszystkie opisy i wiem jak podłączyć gniazdo tylko pojawia się kolejne pytanie, ponieważ zostały dwa kabelki które nie są na schemacie mojego silnika, a znajdują się w schemacie silnika benzynowego 1.4. Czy wiązka jest uniwersalna do wszystkich wersji i pozostałych dwóch kabelków nie powinienem podpinać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłem jednak wszystkie dla spokoju tylko zastanawiam się nad tymi dwoma czarnymi ponieważ zajmują one kolejno czwarty i piąty pin i nie wiem który wpiąć w czwarty a który w piąty. Jest to istotne? Nadal ciekawi mnie czy wiązki są uniwersalne do silnika benzynowego i diesla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nie będą miały one napięcia to nie jest to istotne tak? Co jeśli któryś z przewodów by je miał? Przepraszam za takie pytania ale elektryk ze mnie żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!