Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż od pewnego czas (zmiany opon z 185/60 na 185/65) pojawił się odłos ocieania na tylnej prawej ośce przy skęcie w lewo i na wybojach (tylko jak jest komplet osób w samochodzie)

 

co to może być?

 

za wszelkie odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marello, wieksza opona mniejszy prześwit między oponą i nadkolem - mimo iż to raptem niecały centymetr - ale przy pełnym obciązeniu auto tyłem siada i opona trze przypuszczalnie o nadkole - skręcasz w lewo siła odśrodkowa dodaje swoje i prawy tył obciera - przypuszczam że przy skręcie w prawo to samo masz w lewej tylniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiego nie wyklucza, być może przy skręcie w prawo obciążenie rozkłada sie w inny sposób.

Tak czy inaczej: kiedy następnym razem usłyszysz ten "świst" po powrocie do domu zajrzyj i zobacz czy nie ma śladu na nadkolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pytanie z innej beczki, ale nie bede nowego tematu zakladal.

 

Po obnizeniu przodu (tyl seria) zaczelo mi cos buczec w aucie (przy ostrym przyspieszaniu). Tarcie opon o nadkole wykluczone, sprawdzalem wiele razy, a poza tym przy przyspieszaniu przod sie raczej podnosi a nie opada.

 

Wlazlem pod auto i wydaje mi się, że to plecionka dotyka takiej poprzeczniej belki (z zawieszen jestem zielony) na samym dole. Jesli dobrze kminie, to po obnizeniu karoseria z silnikiem, a wiec i wydechem poszla w dol i przez to ten problem.

 

Czy ktos spotkal sie z czyms taki, a jesli tak, to jak to rozwiazaliscie.

 

Jak nie tu to przeniesicie, ale nie wiedzialem czy wsadzic w zawieszenie czy w wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza sie, nie do pomyslenia jest ze gdy dotknie element wydechu belki czy tez zawieszania moze tak buczec przy przyspieszaniu. U mnie tak się działo jak mechanik od wydechów zle spasował plecionke i dotykała belki.Po ponownym spasowaniu jak ręką odjął.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, pozwolę sobie temat odświeżyć. Objawy trochę inne, ale można je w sumie zatytułować właśnie jako "dziwne ocieranie". Chodzi o to, że przy pełnym skręcie kół w lewo wydobywa się właśnie takie jakby nie tyle ocieranie, ale "szum". Czytałem trochę i na przegub mi to nie wygląda i na łożysko też nie. Podkreślę raz jeszcze, że rzecz dzieje się tylko przy manewrach na niedużych prędkościach przy pełnym skręcie kół. Mam co prawda felgi 14 a nie 13 jednak różnica niewielka i nie jest to w mojej ocenie odgłos tarcia czy ocierania opony a nadkole. Gdyby ktoś miał pomysł w którym kierunku iść to będę wdzięczny, pozdrawiam.

Edytowane przez zloty888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam , ja również mam problem z obcieraniem . Chodzi konkretnie o to że prawe przednie koło przy skręcie w prawo obciera o chlapacz . Z moich obserwacji i pomiarów wynika że koło jest przesunięte w nadkolu nieco do tyłu , wprawdzie mogę zdjąć chlapacz ale to nie rozwiązuje problemu . Jeśli miał ktoś taki problem lub wie gdzie szukać usterki będę wdzięczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!