Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o szybką pomoc Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych grupowiczów, jestem tutaj nowy i odrazu przepraszam jesli pisze nie w tym miejscu co trzeba cicialbym Was kolegów sie zapytac o kilka rzeczy, mianowicie:

Zamierzam kupić Scenica I po lifcie z rocznika 2003 z silnikiem 1,8 albo 2,0 do gazu, czy te silniki beda sie nadaway???

Druga sprawa juz nie jest tak prosta i pewnie nie wielu z Was odpowie mi na pytanie jednym slowem, a mianowicie za podobne pieniadze co Scenic I po lifcie 2003r mozna kupić scenica II 2003 a nawet 2004?? pytanie jest nastepujace czy scenic I byl az tak dobry ze trzyma cene podobna do scenica II czy scenic II jest tak awaryjny???

Prosze rozwiejcie moje watpliwosci czy scenic II faktycznie jest wielki utrapieniem jesli chodzi o delegliwosci zwiazane z szeroko rozumiana elektronika??? nie ukrywam ze II bardziej mi sie podoba ale ze wzgledow racjonalnych narazie szukam I po lifcie moze za Waszą sprawa sie to zmieni. Wiem ze jestescie w mniejszym lub wiekszym stopniu posiadaczami ww. aut i mozecie powiedziec o nich coś wiecej.

 

Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz kolegow wlascicieli Scenica.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie mogę powiedzieć coś o sceniku I i II bo pierwszego posiadam a drugim czasem śmigałem, śmigam, miał sąsiad itd.

Nie wiem czy wszystkie ale II były niższe niż I. Co widzę II to raczej niższy zderzak niz w I. Jak dla mnie to wada II :?: Dochodzi nieszczęsna karta. Niecierpie takich rozwiązań. Popatrz, że clio z 2008 czy jakoś tak nie miało karty tylko kluczyk i jest fajnie. Nie wiem jak nowe clio ale pewnie ma już kartę. Co do tej elektroniki to bez przesady. Które auto masz teraz bez elektroniki. Nie ma takich. Nie wiem jak z blachami w II ph I bo w I ph II jest możliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta w S Ii to nie problem szczególnie jak jest z HF. Zdecydowanie to lepsze jak kluczyk czy nawet cała walizka kluczy i kluczyków. Do tej pory też miałem auta tylko ze stacyjkami, teraz jednak juz za takimi nie tęsknie.

co zaś tyczy sie różnic a właściwie zbliżonej ceny to musisz mieć świadomość, że sceniole I po lifcie a szczególnie te z końca produkcji są bardziej dopracowane jak S II z początku produkcji. To tak zwana choroba wieku dziecięcego. Wiele mankamentów ujawniało się w tych modelach, które też dopiero po lifcie zostały poprawione. Ale to już i młodsze roczniki i ceny inne.

Posiadałem sceniola starszego, jeszcze tego przed liftem, obecnie mam drugiego juz po lifcie i nie zamieniłbym się na poprzedni. Nowy jest zdecydowanie wygodniejszy i przyjemniejszy w prowadzeniu.

Mogę także porównać tego pierwszego do sceniola jakiego ma syn, to właśnie taki przed liftowy S II z 2004 roku wyszukaliśmy dość zadbany egzemplarz za podobne pieniądze do jedynki z końca produkcji i jak do tej pory też tylko leje i jeździ a jeździ dużo, bo do pracy dość daleko, a i jako służbowe auto pracuje.

Z tego co mówi, to na starszego sceniola też już by się nie przesiadł, a jeździł nim wcześniej przez 2 lata.

Wszystkie sceniole o których tu piszę, to były i są diesle, starszy to był 1,9dT 90KM, klima manual, mój to 1,5dCi 106KM i sceniol syna to 1,9dCi 120KM, obydwa ostatnie (S II) z tempomatami, kontrolą trakcji, klimatronikami i 6 biegowymi skrzyniami. Mój ma dodatkowo szklany dach i HF.

Jak na razie nie widzę innego auta na rynku godnego mojego sceniola zastąpić. No może http://megane.com.pl/page/index.html/_/aktualnosci/ze-swiata/renault-scenic-xmod-lider-w-wersji-crossover-r94 ale nad tym musiałbym się bardzo mocno zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!