Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju z miski


janusz35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem świeżo upieczonym właścicielem scenica 2001r z silnikiem 1,9 dCi .

Podczas oględzin spodu samochodu na podnośniku zauważyłem niewielki wyciek z miski olejowej (w tylnej części silnika). Czy jest to poważny problem w tym silniku? Trzeba się tym bardzo przejmować?

Jaka jest technologia naprawy – uszczelka czy masa uszczelniająca.

Dlaczego pytam – kiedyś kolega zabrał się za uszczelnianie miski chyba w fiacie punto czy seicento i tragedia tam nie ma uszczelek tylko masa (pewnie na bazie silikonu) ale oni co założyli miskę i zalali olejem to kapało mocniej w końcu pomógł jakiś drogi firmowy silikon ale co nerwów stracił to jego- więc może jepiej nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Megane 1.4 16V mam też wyciek z miski. NA dniach kupuję uszczelkę i daję do wymiany (od razu się olej wymieni, bo czas na niego).

 

Tylko sam z chęcią bym się dowiedział, czy tą uszczelkę to się klei jeszcze klejem, albo silikonem, czy po prostu się ją osadza i przykręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem wymieniłem uszczelkę miski olejowej w scenicu. Nową uszczelkę kupiłem w serwisie, żeby nie było problemu. Po 10 tyś. kilometrów przejechanych od wymiany miska znów jest mokra. Następna wymiana to uszczelka + jakiś dobry uszczelniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w mojej Megane DTi I ph II, nie dość że cieknie to jeszcze widać wystający silikon spod miski. Itu moje pytanie - czy do wyciągnięcia miski wystarczy tylko ją odkręcić czy trzeba demontować sanki od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sąsiad (który pracuje w serwisie Fiata, gdzie oddaję moje autko do napraw) dzwonił, że już wszystko zrobione i jutro autko odbieram, ale jest jedno ale: przy wyciąganiu miski mechanicy zobaczyli, że czujnik poziomu oleju (najprawdopodobniej) był w środku w misce nieprzykręcony (albo im po prostu odpadł, gdy ściągali) i teraz trzeba będzie zamówić nowy - zrobią to na własny rachunek. Tylko takie moje pytanie - czy ten czujnik się wymienia? Czy on po prostu tam na stałe jest. Niby w WKŁ pisze, że jest wkręcany, ale ani na intercas ani na allegro nigdzie nie ma czujnika poziomu oleju do Megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!