Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieki oleju 1.9dci F9Q


pawelo82

Rekomendowane odpowiedzi

Odwracasz po prostu zawór "plecami" do wylotu spalin. Ponieważ to jest kawałek ładnej ścianki bez żadnych nieszczelności nie będziesz miał problemów z spalinami które trafiają tam gdzie nie powinny. Jeżeli nie będziesz zadowolony z takiego zabiegu kupisz używany zawór (gwarantuje że będziesz zadowolony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszcza czarne dymki pod obciążeniem silnika?

Nie, nie puszcza. Ale jak odłącze kostkę, to komputer nie będzie wariował i podawał jakiś mu innych parametrów? W ogóle do 2500obr jest ten samochód mulasty może to tylko odczucie takie ale jak miałem passata 1.9 tdi to ciągnął z dołu jak głupi laguny i peugetoy taj samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu EGR w f9g732 bład nie wyskoczy. Samochód powinien sie lepiej zbierać. Pierwsze dci miały to do siebie ze były trochę mułowate do 2000rpm. Odłączenie EGR w silniku 102km na pewno nie zaszkodzi a może pomoże. Sprawdźcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelo82 ,Gdybyś pozbył sie cześci mechanicznej to daleko byś nie ujechał. Spaliny bez żadnej kontroli dostawały by sie do dolotu. Głośna praca kupa dymu i tylko "rogaty" wie co jeszcze mogło by sie przydażyć. chyba że miałbyś zaspawaną rurke doprowadzającą spaliny do egr. Ale to i tak bez sensu. Odłącz wtyczke jak radzę a wcześniej odwróć swój zepsuty/zaspawany egr o 180 stopni.

Edytowane przez dexterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dexterpl zrobiłem tak jak radziłeś i przekręciłem zawór. Czyściłem go w tym tygodniu a dziś jak go wyjąłem to cały był w oleju. Po odpaleniu przez kilka minut kopcił na siwo i czarno, po ostatnim czyszczeniu zostawiłem odpiętą przepływkę i egr, po podłączeniu przepływomierza dymienie trochę ustało ale znów szarpnięcie przy 2tys obr i max dochodził do 4tyś, trochę go przegazowałem na jałowym i coś mu się delikatnie poprawiło, lepiej zaczął reagować na pedał gazu. Przejechałem się i poczułem wreszcie moc w tym aucie, turbina załącza się teraz jakoś przy 1500obr, wcześniej dopiero powyżej 2tyś.

Edytowane przez pawelo82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Co by nie zakładać nowego tematu bo też mam problem z mini wyciekiem w Megi a wersja ta sama i silnik też 1,9dci.

Mechanik zgłosił że mam wyciek i że mam kupić uszczelki pod...... coś

Gdyby nie to że było to popołudnie w sobotę to by kupił tą cześć i wymienił a teraz ja muszę to kupić a najgorsze do czego mam kupić uszczelki. Mechanik napisał mi na kartce "nieszczelność - wyciek na przewodzie Egr -kolektor" Tylko jak nazwać te uszczelki w sklepie lub jak je zamówić przez allegro?

Wyciek jest widoczny na zdjęciuthumb_hosting_zdjec_1382812554__dscn6476.jpg

dzieki za wszelkie sugestie, linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu scenica ja po miesiącu miałem go dość a gościa który mi go sprzedał oby zjadły myszy.Poszła skrzynia i rozrząd (sprawdz pasek osprzętu jak się urwie to leci rozrząd a urywa się między innymi dlatego,że zużywa się rolka alternatora).Jak wszystko naprawisz to autko potrafi się odwdzięczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!