Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kabel


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem to z danych katalogowych procesora. Wejście AM może pracować w dwóch "trybach":

1. mono - wej AM_R, sygnał wyjściowy (ten sam) dostępny w kan L i R;

2. stereo - wej AM_R i AM_L, sygn. wyj. stereo na wyj L i R.

Jest to ustawiane w "przełączniku wejść" w procesorze za pomocą szyny I2C.

W załączniku dane procesora.

SAA7708H.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Datasheeta tego procka mam, jednak nie jest tam jasmo pokazane jak łączy sie on z TEA6824 (albo ja tego nie widzę). Ze schematu blokowego raczej to nie wynika.

Z TEA6824, sygnał AM ma dwa wyjścia, identycznie jak sygnał FM.

Myslę, że trzeba wozbebeszyć radio i ocenić to organoleptycznie. Możliwości, faktycznie są dwie.

 

PS. Myslę, że ważny (choć niejednoznaczny) jest punkt 10.2.3

THE SIGNAL FLOW OF THE AM, CD ANALOG AND TAPE

The signal AM mono via the AM/AM_R input can be selected by the correct values of the I2C bits. There is also an option available to connect a left and right signal to the chip. This can be for instance the AM-Right and AM-Left signal. The AM, TAPE and CD inputs are buffered by an opamp to ensure a high ohmic input that makes external signal reduction

 

PS2.

Póki co rozważania nasze dotyczą tylko samego procka i jego mozliwości. Rozwiązania przesyłu fal AM od tunera do procka sa dwa. Jakie jest rozwiązanie w naszych radyjach? To trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można podłączyć się "w miejsce kasety"? Tak sobie myślę, czy nie można wybebeszyć głowicy, podłączyć zamiast niej źródło sygnału z MP3 i "atrapą kasety" (bez taśmy, rolek itd...) symulować tylko jej obecność - a może wystarczy tylko jakiś przełącznik do aktywowania kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS2.

Póki co rozważania nasze dotyczą tylko samego procka i jego mozliwości. Rozwiązania przesyłu fal AM od tunera do procka sa dwa. Jakie jest rozwiązanie w naszych radyjach? To trzeba sprawdzić.

 

Niestety, tuner AM podłączony jest do procesora jednym przewodem. Wygląda na to, że nie ma prostego sposobu na dorobienie dodatkowego wejścia w Tuner List. Według mnie są dwie możliwości (trudne w realizacji):

1. "układ" podłączany do wej. zmieniarki, który będzie symulował zmieniarkę i dodatkowo zamieniał sygnał analogowy z "naszego" wejścia na sygnał SPDIF akceptowany przez radyjko;

2. "układ" wpięty w szynę I2C między kontrolerem i procesorem audio. Zamieniałby on sygnał wyboru źródła AM (LW) na sygnał wyboru źródła AUX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czytałem jeden wątak na elektrodzie.pl gdzie sprawdzone zostało radyjko na kasetę, ale z naszym SAA7708. AM podłączony był jednym przewodem. Czyli nic z tego.

Z kaseciakiem jest dość prosto. W w/w wątku opisana jest taka przeróbka. Zwarcie kilku pinów i juz radyjko myścli że gra kaseta, a zamiast niej podłączony do procka jest inny kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. "układ" podłączany do wej. zmieniarki, który będzie symulował zmieniarkę i dodatkowo zamieniał sygnał analogowy z "naszego" wejścia na sygnał SPDIF akceptowany przez radyjko

 

rozwiazanie dostepne komercyjnie od kilku lat za granica. cena cirka 50 funtow. gdzies na forum dywagowali o zrobieniu odpowiedniego emulatora, ale nie wiem czy cos z tego wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Część z was z uśmiechem spojrzy na tego posta gdyż pomysł może wydać się śmieszny. Ale… spełnia trzy podstawowe kryteria – 1) tani, 2) prosty w montażu, 3) działa. Otóż obszerny schowek MII pozwala na zamontowanie małego wzmacniacza głęboko we wnętrzu. Dalej należy po prostu podpiąć pod niego fabryczne głośniki i wyprowadzić kabel AUX w wygodne w dostępie miejsce. Felerem pomysłu jest fakt, iż należy unikać tego by radio działało jednocześnie ze wzmacniaczem podpiętym pod te same głośniki. Przejściówka podłączana w gniazdo zmieniarki Tunerlist’a jest droga, ciężko osiągalna i niekompatybilna ze wszystkimi modelami. Dla mało wymagających temat może się zmieścić w 50zł (aledrogo.pl =) Zawsze lepsze to niż Super Ultra Mega Bass Xtreme Transmiter FM GT 00234SE +200W =)

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pomysł jest chyba całkiem dobry, z tym że dzwoniłem dzisiaj do jakiegoś car audio i miły pan powiedział mi ze owszem jest taka możliwość ale wzmacniacz który mi zaproponował był za 400zł - na pytanie czy nie może być jakiś za 50 zł odpowiedział ze ależ oczywiście ze nie bo taki nie będzie miał odpowiednich wyjść audio :-| czy mógłbyś za tym polecić jakiś konkretny model wzmacniacza? albo czy to jest w ogóle wszystko jedno bo urz audio wpina sie w kardy wzmacniacz i jest dobrze? jestem z elektroniki kompletnie lewy wiec może jeszcze jak to podpiąć pod głośniki? i czy jakieś zasilanie potrzeba do tego wzmacniacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscia kazdy wzmak ma takie same + i -. Ja sie zastanawiam jak kolega filipmegeneII, podlacza zewnetrzne zrodla dzwieku do wzmacniacza? przez RCA? co w takim razie jest w zastepstwie remote? Chyba ze mowimy o jakims wzmacniaczu sluchawkowym typu 2W to on moze miec normalnego jacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam tak sobie pomyślałem czy nie można było by zrobić takiego gniazda na jeca który byłby podpięty do procesora na nóżkach FM i w momencie wsadzenia wtyczki rozłączał by radio a sygnał by szedł z mp3 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie lepiej kupić sobie interfejs podłaczany i symulujący zmieniarkę CD ? Ja sobie to chwalę, interfejs posiada 3 wejścia: usb, SD i audio. Używam kart SD na których nagrywam mp3, lub wma a oryginalny TunerList mysli że ma podpiętą zmieniarkę CD.

Małe, zgrabne, jakość rewelacyjna, po co kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Cene się dowiedziałem z innego tematu.

Rozumiem że po kanałach chodzisz strzałkami na boki i kółkiem w pilocie, ale jak chodzisz po katalogach, bo nie wyobrażam sobie lecieć do 123 utworu kółkiem. Czy wyświetlacz pokazuje nazwy utworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!