Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kabel


Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na moje doświadczenia.

Prześledziłem ten wątek oraz kilka anglojęzycznych forum różnych marek samochodów pod kątem XCar-link.

I... kupiłem to tydzień temu - gdzie? to na priva mogę podać, tu reklam nie uskuteczniam. Od razu mówię, jest to coś co zaskakuje - pozytywnie. Posiadam Tunerlist CD

Moje wrażenia:

Za

- prostota instalacji (plug & play)

- pełna obsługa z przycisków kierownicy (poważnie - to działa)

- wysoka jakość dźwięku z SD (USB nie sprawdzałem jeszcze)

- małe wymiary

Przeciw

- brak ID3-Tag, ale z tego co wiem to zmieniarki VDO/Philips też nie obsługują CD text

- konieczność tworzenia układu płyt/utworów

- brak funkcji search - tylko można przeskakiwać utwory

Neutralne

- ciut cichsze MP3 niż normalne odtwarzanie CD (AUX jeszcze cichsze)

- AUX działa (jakość dźwięku jest OK, czyli przetworniki A/D są OK)

Co ważne - nie wiem, czy ktoś zauważył, ale zmieniarki VDO/Philips komunikują się z odtwarzaczem za pomocą sygnału cyfrowego SPDIF. To urządzenie tylko dekoduje MP3 na cyfrowy format strumieniowy, a przetworniki D/A znajdują się już w odtwarzaczu. I Jakość dźwięku jest naprawdę przyzwoita. Zwykłe AUX/Line-In może być zakłócane przez komórki, tu taka opcja jest raczej mało możliwa. Zarówno dynamika dźwięku, jak i detale, jak na MP3 są tak jak powinno być, zwłaszcza przy wysokim bitrate.

Zmusiło mnie tylko do opanowania tego draństwa, aby utwory w katalogach (płytach) były widziane w kolejności jak ja chcę. Prowadzę próby z nazwami... i mam już jakieś wnioski.

Sterowanie pilotem przy kierownicy - w pełni, czyli przycisk od spodu - zmiana płyty, kółko - zmiana utworu.

Zapamiętane jest miejsce gdzie przerwano odtwarzanie (wyłączono radio).

Co do montażu. Jako wróg metod inwazyjnych i robienia dziur w boku schowka lub gdziekolwiek od wewnątrz szukałem alternatywy. I moi koledzy - jest.

Tunel środkowy, a dokładnie pod miejscem na kubki/popielniczkę pomiędzy podłogą właściwą, a tym plastykowym elementem kubkotrzymacza. W ten sposób z boku od strony pasażera mam łatwe dojście do wkładania karty SD, a urządzenia nie widać.

Przewód połączeniowy przeciągamy za klapką od podłączenia komputera (z boku wtyku) i następnie w górę, za czytnikiem karty, aż do radia.

Bez wiercenia, niebawem wstawię zdjęcia/lub rysunki jak i gdzie to zrobiłem.

(Jeśli ktoś uważa, że post jest za długi, to obciąć co potrzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała dygresja do poradników i pkt. Wiercenia dziurki w półeczce pod radiem można kupić dłuższy kabel i przeciągnąć go ładnie do samej Ziemi potem przeciągnąć nad zaślepką gdzie podpinamy komputer do auta mniej inwazyjny sposób. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak widać udało się podpiąć AUX tyle, że przez emulator... :-)

W odbiorniku Tunerlist jest to jedyna opcja dla tych, którzy nie mają lutownicy, ani schematu radia, ani nie wiedzą jak zmusić procesor radia, aby sygnał AM odbierał na dwóch kanałach, zamiast na jednym.

I dzięki temu wątkowi forum wybiłem sobie z głowy próby zakupu odbiornika Updatelist, bo i tak z M II ph I nie współpracowałby, a to jest odbiornik który ma natywne analogowe AUX.

No i wcześniej, gdy miałem Fiata Bravę (radio z Aux), a także jeżdżąc służbową Octavią (też Aux) trochę drażni konieczność szukania miejsca na odtwarzacz, plączące się kable Line-In, albo zasilanie od nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm z tym Updatelist, to podważa mój obraz świata...

Ale ale.

Gdyby ktoś już miał XCar-a to wiem jak wgrywać pliki, by później grało w takiej kolejności jak chcemy.

Mianowicie jak wiecie foldery: CD01, CD02... itd.

Jednak tworzenie liczb wiodących typu 01, 02 i kolejnych przed nazwami plików jest słuszne, ale tylko PRZED ich nagraniem na kartę SD/USB. Jeśli nagramy kilka plików bez tych liczb, a następnie pozmieniamy nazwy dodając przykładowo 01... to efekt będzie taki, że odtwarzanie będzie takie jaka kolejność pierwotnego wgrania plików na kartę.

Przynajmniej takie mam obserwacje. Spędziłem nad tym kilka godzin... Doceńcie to, bo to dla Was :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!