Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kabel


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, posiadam w swoim Megane II nawigację Carminat 5000 (z małym wyświetlaczem) + zmieniarka. Chcę podłączyć odtwarzacz MP3 pod wejście AUX.

Tu jest problem, gdyż brak wejścia aux w tym radiu ale niby w menu jest możliwe do aktywacji. Tu moje pytanie.

Posiada ktoś schemat podłączenia aux pod kostki które są z tyłu radia. Może pod zmieniarkę ale jak?

 

Proszę o pomoc. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czytałem ale po wymontowaniu radia są tam całkowicie inne złącza nawet testowałem podłączając kabelki od mp3 odpalonego i nic. Aktywowałem wejście AUX ( na wyświetlaczy pali się napis AUX) ale cisza. W gniazdo oznaczone niebieskim kolorem wpięta jest niebieska wtyczka od zmieniarki (podobno kolor niebieski oznacza wejście sygnału). W gniazdo oznaczone kolorem żółtym nic nie jest wpięte ale niby jest to wyjście na wzmacniacz (kolor żółty) to wyjście sygnału podobno. Może dało by się podpiąć pod zmieniarkę ale boje się, że jest to wejście cyfrowe i coś popalę. Inne wtyczki są tradycyjne. Czyli od głośników i zasilania ISO, od wyświetlacza, nawigacji, radia i pilota przy kierownicy.

 

Po jakiego grzyba producent daje AUX jak nie idzie tego podłączyć w żaden sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku znalazłem pomoc: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=10151 jak wrócę z pracy to sprawdzę i przekaże czy działa. Chodzi o to, że niebieskie gniazdo już jest zajęte przez zmieniarkę i innego brak. Zgodnie z informacją w podanym poście prawdopodobnie będę musiał wpiąć się we wtyczkę od zmieniarki właśnie. Gniazdo "C" złącza "L", "R" i "Gnd"

Oby zadziałało :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-12-15, 12:51 ]

I du@# nie idzie w ten sposób podłączyć wejścia audio. Podłączyłem we wskazane miejsca (w inne też) napis AUX na wyświetlaczu i nic się nie dzieje nawet trzeszczenia w głośnikach brak. W Carminat 5000 wejście jest prawdopodobnie cyfrowe i dlatego podłączenie AUX przez wejście zmieniarki mija się z celem.

 

Czy to już koniec?

 

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem wczoraj niebieską kosteczkę do Blaupunkta z wyjściem na RCA (koszt 40zł - na aukcjach sporo takich jest) trochę ją podpiłowałem i przerobiłem, żeby pasowała do wejścia w radyjku, uruchomiłem wejście AUX - wcześniej się upewniłem, że moje radyjko to potrafi:) i gra muzyka, dzięki temu pozbyłem się transmitera, przez którego muzyka była słabiutkiej jakości, a po za tym często pojawiały się różne zakłócenia i rozdzielacza przy zapalniczce bo i GPS i transmiter potrzebowały zasilenia. Cała operacja trwała może trochę ponad godzinkę, nie wymaga to specjalnych manualnych umiejętności, wystarczy dobra piłka, pilnik i szpikulce do wyjęcia radia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zet1 Pierwsza i podstawowa sprawa to radyjko w samochodzie, jeżeli jest update list (napisane na panelu czołowym radia pod prawym kółkiem) to masz wejście AUX, teraz wystarczy je aktywować (przytrzymać lewy przycisk na tymże kółku - obok napis expert - do momentu aż pojawi się sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu pojawią się funkcje, trzeba strzałkami dość do funkcji AUX i przełączyć na ON) dokupić stosowną kostkę trochę ją podciąć i podpiłować i można cieszyć się dźwiękiem z zewnętrznego odtwarza np. mp3.

Poczytaj też wątek od początku i przejrzyj linki do stron wszystko jest ładnie wyjasnione.

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, Moja Megane jest z 2004 i mam radio tunerlist tak więc nic z tego, ale mam w domu dwa nowe clio i tam są radia updatelist. Stąd moja dociekliwość, bo jak popsuję coś co jest na gwarancji, to będzie niefajnie.

Chciałeś pomóc i pomogłeś i to się liczy, ja się do Ciebie nie zrażam bo nie ma o co.

maly1984, Obiektywizm to cecha pożądana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!