Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie i zakupie Scenica II


kwasik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o motoryzację ale jestem zainteresowany kupnem Scenica II mam na to jakieś 14-15 tyś. I głównie mam dylemat czy kupić w dieselu czy w benzynie i może z czasem przerobić na gaz. Śledzę trochę w internecie aukcje i wpadły mi w oko takie dwa modele w benzynie:

http://allegro.pl/renault-scenic-ii-1-6-benz-klima-2-kpl-kol-okazja-i3455129729.html

http://allegro.pl/renault-scenic-ii-2003-2004-1-6-benzyna-climatron-i3453504856.html

Dlaczego benzyna?? Bo ktoś mi kiedyś powiedział że jak diesel się zepsuję do jego naprawa jest dużo droższa od benzyny a może ktoś mi może wyjaśnić jakie są lepsze silniki w Scenikach i jakie są o nich opinie z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach to celował bm właśnie w roczniki 2004-2005. Nowszych w dobrym stanie i przystępnym wyposażeniem to trudno znaleźć.

1.

Coś podejrzanie to wygląda, ale po kolei:

- kombinowany z tyłu - plastik na tylnym zderzaku jest inny niż na klapie bagażnika. Nie wiem, który jest oryginalny;

- lewe ramie wycieraczki przedniej (mocowanie pióra) z modelu z pierwszej fazy produkcji 2003-2004, a prawe ramie już po 2004-. Które oryginalne? nie wiem, trzeba by znać datę produkcji. Ale było kombinowane;

- wyświetlacz nie jest podświetlony, a przy otwartych drzwiach powinien być i gaśnie dopiero po ok. 15-20 min. Dlaczego tyle czekano (przypadkiem czy celowo). Może żeby ukryć jakiś komunikat/kontrolkę usterki? Do sprawdzenia;

- uszkodzona prawa kratka nawiewu konsoli środkowej;

- wyposażenie niezgodne z opisem: brak systemu kontroli trakcji (w tym (czyt. rodzinnym) samochodzie to podstawa. Brak podgrzewanej przedniej szyby (nie było takiej w opcji w ogóle);

Na plus to jedynie obecność kompletu dywaników co się rzadko zdarza. :mrgreen:

Jeśli masz nie daleko to możesz podjechać oglądnąć go z bliska, ale według mnie nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- lewe ramie wycieraczki przedniej (mocowanie pióra) z modelu z pierwszej fazy produkcji 2003-2004, a prawe ramie już po 2004-. Które oryginalne? nie wiem, trzeba by znać datę produkcji

Na szybie jest 4 więc rocznik 2004. Jeśli oczywiście reszta szyb także ma tą samą cyferkę rocznika.

Co do wycieraczek, to w tych rocznikach zazwyczaj ta wycieraczka pasażera, a właściwie łożyska w ramieniu padają. Częsty to przypadek. W sceniolu syna, też akurat w ubiegłym tygodniu wymienialiśmy ramiona wycieraczek, przy okazji wymiany plastikowego podszybia, z powodu roztrzaskanej przez grad siatki wlotu powietrza do nawiewu.

Tak przy jednej robocie i zdejmowaniu wycieraczek podmieniliśmy ramiona na te poliftingowe, bo i lepszy stan łożysk i mocowanie piór lepsze. Poza tym, same pióra łatwiej i taniej można zakupić.

Tak wiec też mamy srebrnego sceniola z 2004 roku z wycieraczkami i ramionami po lifcie

Tu ktoś poszedł po kosztach i wymienił prawdopodobnie tylko to zepsute i luźne na łożyskach ramię.

To akurat mały plusik tego auta, bo ramię kierowcy, poliftingowe, można zakupić za około 50 zł i mamy już komplet na nowym systemie mocowania piór. A komplet używek nowego typu to koszt około 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, całkiem możliwe, że jest tak jak piszesz. Dla mnie jednak wydało się to dziwne, że wymieniono tylko jedno ramię. Ja mam jeszcze oryginały i nie ma żadnego problemu ze strona pasażera, ale też mam w planach wymianę na ramiona z nowym mocowaniem - główny powód to cena i dostępność piór z tym mocowaniem. Przy kolejnej wymianie piór będzie mniej stresu i narzekania. :mrgreen:

 

kwaski, opisu auta brak, nie ma z czym porównać faktycznego stanu. Na zdjęciach wydaje się w porządku - nic niepokojącego nie zauważyłem.

- wersja wyposażenia wyższa niż poprzednia (lusterka wsteczne w kolorze nadwozia, skórzana kierownica, srebrne emblematy wewnątrz)

- na plus to system hands free;

- znów brak systemu ESP/ASR, nie wiem czy to ważne dla Ciebie ale ja bym szukał tylko z tym systemem;

- brak dywaników;

- sprawdź też czy roletka w tylnych lewych drzwiach jest cała (czy zaczep nie jest uszkodzony), na lewych widać jest cały.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!