Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo ciężko chodzi sprzęgło


janikof

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Właśnie stałem się szczęśliwym nabywcą Meganki....

Mam pytanko odnośnie sprzęgła: jeździłem już wieloma autami starymi i nowymi ale tak jak ciężko tu chodzi sprzęgło to jeszcze się nie spotkałem...

Nie wiem czy to normalne w tym aucie czy coś jest nie tak? Bardzo cięzko się wciska i trzeba do samego końca docisnąć żeby wbić bieg!! Dajcie jakąś radę bo trochę mnie to niepokoi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem zaskoczony ilością siły,jaką trzeba użyć,aby wcisnąć sprzęgło,lecz po kilku dniach przyzwyczaiłem się...za kilka chwil i tak je zmieniam bo też w czerwcu kupiłem megankę i mam liczne podejrzenia zużytego sprzęgła ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mieszajcie pojęć!!!!

Pytanie dotyczy meganki I ph II gdzie sprzęgło jest na lince i już fabrycznie ciężej się go wciska. Jak się kończy to jest jeszcze gorzej....

Odpowiedzi dotycza z kolei meganki II gdzie są wysprzęgliki hydrauliczne. Tu sprawne sprzęgło, w porównaniu ze starszymi modelami, pracuje jak w Megance I po zerwaniu linki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORRY... Rzeczywiscie wpisalem sie w dziale meganki II

 

Ale jak już wiadomo że chodzi o Megenke I phl II to doradzdzie co zrobic...

Rzeczywiście w tym modelu jest sprzeglo na lince??? I co Jak ciężko chodzi to znaczy że się kończy i nie da się tego jakoś wyregulować żeby chodziło lżej....???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja rok temu kupiłem meganke i też miałem podejrzenia co do sprzęgła bo ciężko chodziło to mechanik powiedział żebym ruszył na 3,4 lub 5 biegu i jeśli zgaśnie to wporządku,a jeśli pojedzie to sprzęgło do wymiany.Na szczęście zgasł i do dzisiaj normalnie jeżdże na tym samym sprzęgle i raz na tysiąc kilometrów sobie tak sprawdzam;))

Edytowane przez damian_opole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien po prostu kolega Janikof pomylił działy

No faktycznie, teraz dopiero po wskazaniu to widzę.... Ja po prostu czytam post i zwracam uwagę na dane widoczne w profilu użytkownika po lewej stronie posta.

Jakim tagiem jest temat oznaczony mniej mnie interesuje. (szczególnie obecnie :mrgreen: hehehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!