Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

drżący lewarek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam megankę 1,4 16V z 2001r. Ogólnie jestem z niej bardzo zadowolony. Jeżdżę nią trzy lata i poza awarią jednej cewki zapłonowej nic się nie zepsuło. Mam jednak takie odczuwalne drgania na lewarku zarówno na luzie jak i w czasie jazdy. Nie są one strasznie wielkie ale jednak wolałbym żeby lewar stał sztywno a nie drgał. Czy wy też tak macie w swoich brykach? Czy wiecie może jak temu zaradzić? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

u mnie było podobnie,nawet jak wrzucałem 1 to lewarek ruszał się,podczas jazdy nie było tak zle.Wszedłem pod samochód na kanale,wczesniej zostawilem na 1 i pchalem auyto do przodu i do tylu i okazalo sie,ze naderwana byla poduszaka skrzyni biegow.Patrzac na silnik od gory nawet ja widac.Po jej wymianie wszystko jest ok.Koszt poduszki ok 35 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak strasznie to się tym nie przejmuję, bo poza tym to jestem bardzo zadowolony. Mam ja 4 lata to raz mi się jedna cewka popsuła i nic więcej. Mama silnik 1,4 16V i przejeżdżam na pełnym baku prawie 900 km !!! ?( oczywiście nie jeżdżąc w korkach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w mojej wysłużonej reni lewarek też jakby za bardzo drżał ale po wymianie poduszek prawie w ogóle sie nie rusza :mrgreen::mrgreen: ogólnie skrzynia marzenie :-D

dodam jeszcze, że wcześniej znajomy mechanik wymienił jakieś łożysko w skrzyni :roll: bo ciężko wskakiwał wsteczny i piątka. teraz mam tak lekko, że auta nie poznaje :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

lepper_pl Dzieki za podpowiedz w sumie auto ma przebieg 37 tys mil hmm prawdopodobnie jest oryginalny podejrzewam ze to moze byc poduzka w sobote zobacze co i jak tam a, przy okazji dzis szukalem sprawdzalem dane o czestotliwosci wymiany paska rozrzadu i wyczytalem ze u mnie ( Megane 2000r 1.4 16V) podaja 120 tys km moze mi ktos cos do tego dopowiedziec ? Z góry dziekuje .

 

Pozdrawiam :?:

 

P.S Dodam ze ruch lewarka jest w momencje dodawania gazu ogulnie nie ma luzu na lewarku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekomendowana zmiana rozrzadu to 90-120 tysiecy, ale zmieniaj czesciej. Mam znajomego, ktory w jednej z firm zajmowal sie flota aut, mieli oczywiscie meganki dla field force (sprzedazy) i w niektorych rozdzad lecial przy 80-90 a byly i przypadki ze przy 60sieciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!