Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wał, panewki a teraz chyba turbo Scenic II


sllavko1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i od razu z problemem.

Pół roku temu kupiłem scenika II 1.9dci 120km jakieś 1,5 miesiąca temu padły panewki na wale, zdecydowałem się na remont ( nowy wał, panewki, pompa oleju), Autko odebrałem śmigałem do dnia dzisiejszego czyli jakieś 5,5tys kilometrów zrobione, a dziś metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu z silnika, lekko dymi, i brak mocy ( tzn jedzie ale chyba turbo się skończyło). Jeśli ktoś robił podobny remoncik to przy normalnym użytkowaniu na ile może mi starczyć taka inwestycja, bo już nosze się z zamiarem sprzedaży ale szkoda mi teraz kasy której w ten samochód włożyłem, a poza tym autko super, wygodne i obszerne.Dodam że autko kupione z niemiec od pierwszego właściciela i servisowane do końca w Berlinie w ASO - przebeg 155tys.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już nie wiem jak to jest, ja mam w meganie też 1.9 dci 235 tys. przebiegu i jeszcze nie wymieniałem ani panewek, ani turbo.

A tu widzę, że już nie którzy robią remont silnika, przy dość niskim przebiegu jak na diesla.

Edytowane przez baciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baciuś- a masz od nowości, że wiesz, że turbo nie ruszane?

W moim było wymieniane w okolicach 100 tyś wedłog ASO, nowa ma już jakieś 70k i wciąż dobra. Długość życia turbo zależy od tego jak je eksploatujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od nowości nie, ale była cały czas serwisowana w ASO, gościu nawet żarówki wymieniał w serwisie, nie wygląda na nową, ale mechanik powiedział że jeszcze polata. Fakt dbam o turbo, nie wkręcam na wysokie obroty na zimnym silniku, czekam chwilkę co by odpoczęła po jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim scenicu (140 tys przebiegu) turbo super dział, panewki padły , bo podobno mechanik wlał olej o nie tej gęstości 5 w 40 zamiast 10 w 40. Czy to możliwe?

raczej olej wlał dobry, bo powinien być 5w40, 10w40 też dobry ale w zimie w pierwszych chwilach uruchomienia silnika jest gorsze smarowanie podzespołów, a wsczególności turbiny. Ten silnik powinien być zalewany 5w40, a nie 10w40. Co do panewek najprędzej przyczynia się do ich awari długi termin wymiany oleju, najlepiej jest zmieniać co 10tys. km w szczególnośći w DCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!