Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,6 16V - uszkodzony wtryskiwacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem jak temacie, padł mi wtryskiwacz. Sprawdzali na CLIPie i diagnoza elektryka raczej jednoznaczna bo wykluczyli przewody i podobno sprawdzali komputer (końcówkę mocy). Niestety u mnie w mieście nigdzie nie mogę dostać używanego wtrysku a podobno aby było ciekawiej są różne kolory. Na serwisie aukcyjnym są dostępne ale wszystkie są fioletowe a u mnie jak zaglądam to ja tam żadnego koloru nie widzę. Wtryskwiacza nie wyciągałem bo nie chce rozbebeszać auta jak nie mam części na wymianę żeby nie robić podwójnej roboty. Pytanie - czy bez wyciągania wtryskiwacza po numerze VIN jest ktoś w stanie podać mi jaki konkretnie wtryskiwacz mam kupić (jakiś jego numer najlepiej lub chociaż kolor). I jeszcze pytanie dodatkowe gdzie taki wtryskiwacz kupić, może ktoś ma na zbyciu?

Mój VIN jakby ktoś był skłonny pomóc to VF1JM0J0H...... Będę wdzięczny za każdą pomoc.

 

Udało mi się ustalić numer oryginału - uprzejmy Pan w sklepie z nowymi częściami sprawdził i podał mi numer 8200505191. Po wpisaniu w google wychodzi w jednym ze sklepów że jest to wtrysk z fioletowym pierścieniem. Czy aby napewno bo jak u siebie pierścienia w tym kolorze nie widzę ale nie wiem czy w ogóle można go zobaczyć nie wyjmując wtrysku?

 

Poradziłem sobie... niestety uzyskany wcześniej numer katalogowy części nie jest podany na obudowie wtrysku i nic mi nie dał ale na szczęście miły Pan w innym sklepie internetowym renaultsklep.bazarek.pl podał mi numer wtryskiwacza który wybity jest na obudowie. Ponieważ samego wtryskiwacza nie mieli na stanie to zamówiłem w serwisie aukcyjnym. Numer faktycznie identyczny H132259 podobnio nie jest łatwo dobrać odpowiedni wtryskiwać do danego modelu dlatego dzięki wielkie dla obsługi sklepu.

Objawy trzęsienia na wolnych obrotach ustąpiły, póki co błąd wypadania zapłonu nie pojawił się i silnik pracuje równo - wygląda na to że problem mam załatwiony.

 

Swoją drogą dziwne, że nikt z forumowiczów nie posiadał takiej wiedzy. Lenistwo, niechęć do udzielania pomocy czy słaby poziom merytoryczny tego forum? Przykre to ale obstawiam za tym ostatnim...

Edytowane przez bary77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!