Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z wielkim spalaniem LPG


lukaszo1

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie , jestem nowy na forum i od razu potrzebuję Waszej pomocy.

Moja instalacja gazowa z reduktorem tomasetto od ok ms zaczeła spalać tyle gazu ile widzi.( 16 - 18 l )

Sprawdziłem szczelność silnika, silnik krokowy itp - jest ok, wizyta u gazownika - wszystko ok

Silnik pracuje idealnie - obroty trzyma , silnik silny i dynamiczny jak dawniej co palił po 10 l.

Zalełem ostatnio 20 l i zrobiłem całe .... 125km

Powtórzyłem tankowania na innych stacjach aby wykluczyć jakość gazu - to samo.

Wymieniłem sonde lambda ( używana ale oryginalna - poprzednia była wymieniana jakiś rok temu ale była zamiennikiem )

Zalałem teraz 10 l i zobaczę bo musze wyjezdzić ale coś czuję ,że chyba to nie to....

Ale zdziwił mnie w między czasie inny fakt - jak działa elektornika w instalacji która "kazuje" wybić gaz jak się skończy ?

Na reduktorze przy butli mam wskażniczek analogowy na magnesie - zawsze wskazywał +- poziom gazu dobrze - teraz zauwazylem ,że odleciał i pokazuje stałe 1/5 baku

Jak "ręcznie" podkręciłem wskaznik na full i podpiąłem to w kabinie także zaświeciły sie kropki na full.

Czy jest szansa, że przez złe wskazania elektroniki - auto wybijało na benzynę mimo, że gaz był w samochodzie ?

 

Dodano: 30 sie 2013 - 10:13

dodam ,że instalacja ma góra 2 lata - nigdy nie było z nią problemów - nie ma dużego przebiegu - góra 20 tys

Przegląd z wymianą filtrów itp był jakiś ms temu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. Aston76

5.6 - pl-literki

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę

a wiesz może jak wygląda sprawa wskazywania poziomu paliwa lpg oraz wybijania go ?

 

Dodano: 30 sie 2013 - 13:48

dobra już wiem - 10 litrów LPG - niecałe 60 km

wymiena sondy nic nie dała

sprawdzę dziś ile pali na benzynie....

ma ktoś jakieś jeszcze pomysły co moze być przyczyna takiego masakrycznego spalania lpg ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało danych o instalacji , czy do II gen. czy wtrysk .

Czy działo się coś z autem w tym czasie jak zaczęła dużo palić.

Czy czuć gaz wokół auta lub w czasie jazdy , może się gdzieś ulatnia .

Jak ci odpala, jak chodzi silnik , czy nie gaśnie , czy były jakieś strzały .

Wskaźnik poziomu gazu to raczej zabawka i nie pokazuje za dokładnie i z elektroniką nie jest połączony (choć może zależeć o typu instalacji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk.

auto chodzi bardzo dobrze - przynejmniej jak dawniej

jest jeden mankamnet - czasem słabo chodzi na benzynie - raz żonie zgasł w trasie i nie chciał zapalić ( zaczeły skakać obroty i zdechł ) - dopiero po paru min postoju zapalił i jechał jak nigdy nic. Czasem ma tez problem z zapalaniem ( ale głównie na ciepłym silniku ) - trzeba pokrecić lub zapalić awaryjnie na gazie - wtedy pali od ręki gazu nie wyczułem w kabinie.

Elminuje sonde lambdę gdyż na nowej chodzi identycznie jak na starej Aczkolwiek dzis na postoju poruszałem rurką koło filtra i listwy i zajechało gazem. rozkreciłem więc wszystkie opaski i węże i skręciłem jeszcze raz dociągajac opaski. Sprawdziłem szczelność testerem w piance ( szkoda ,że tego nie zrobiłem przed rozkręceniem ). Bańki nie leciały wiec chyba szczelnosc jest ok. Sprawdziłem także szczelność wlewu.

Zatankowalem 10 l - sprawdzę ale obawiam się, że nawet jak miał minimalną nieszczelnosc na opasce kolo fitra to nie mogło to miec takiego wpływu na wiekie spalanie?

Boje sie ze bede musiał szukać dalej......

dzieki za pomoc!

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. Aston76

5.6 - pl-literki

 

Zwracaj uwagę na znaki przestankowe. Nowe zdania zaczynamy z wielkiej litery. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz II gen. to spróbuj sam wyregulować. Na gumowej rurce odchodzącej już nie wiem od czego (u mnie z lewej strony od zbiorniczka do płynu chłodniczego) powinieneś mieć taką większą śrubkę. Wtedy możesz sobie ustawić ilość dostarczanego gazu.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. Aston76

5.6 - pl-literki

Edytowane przez DruM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze jedna rzecz - czesto podczas jazdy - zazwyczaj po paru km świeci mi się na żółto kontrolka ( ten piorunek )

czasem chwilę świeci po czym gaśnie. Czasem świeci długo - jak np na skrzyzowaniu zagaszę i zapalę auto - zawsze gaśnie

nigdy nie zaświeca się po odapleniu samochodu

po zaświeceniu nic niepokojącego się nie dzieje .....

 

Dodano: 04 wrz 2013 - 20:21

Test spalania zakonczony - 8 litrów i 40 km - popisał sie 20 l spalaniem.

Dramat. Jutro jade do innego gazownika.

Dzis robilem test - na gazie na postoju - przegazówka - wyłączenie silnika - ma problem z zapalaniem

parokrotnie powtórzony - zawsze problem z zapaleniem silnika. Trzeba krecić do skutku albo ...odczekac pare minut. Po przegazowaniu na benzynie pali od reki. Problem jak przegazowany na rozgrzanym silniku wyłanczam szybko na gazie i chce od razu zapalić, zalewa go ? Moze ma tak bogata mieszanke ,że nie jest w stanie spalić... ale chyba podpinajac do kompa stary gazownik by to wychwycił ?

Zobacze co zdiagnozuje inny gazownik

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Ilość enterów w poście została zmniejszona. Aston76

 

Dodano: 05 wrz 2013 - 10:17

Diagnoza - po podłączeniu do kompa sonda lambda wskazuje 0.

Gazownik pozmniejszał wartości mieszanki - podobno były bardzo przekroczone.

Prawdopodobnie może być wina elektryki gdyż problem jest już na 2 sztuce - dziś jeszcze wizyta u elektryka - zobaczymy ;)

 

Dodano: 05 wrz 2013 - 11:11

Diagnoza elektryka - problem z dopływem pradu do sondy - być może przerwa w instalacji

Podam rozwiązanie problemu jak się dokona - może komuś w przyszłości pomoże :)

Ja już dużo nerwów straciłem do tego auta....

 

Dodano: 13 wrz 2013 - 08:03

No i nic.... wizyta u bardzo dobrego elektryka - diagnostyka pełna i kasowanie błedów ( sporo ).

Po tym wizyta u gazownika.

Zmniejszył mieszankę - auto chodzi znacznie mniej dynamicznie i.... pali tyle samo !!!

Testy : pełny bak 31l - tylko trasa (!) 255km , 10 litrów - 60 km !

Dziś robie eksperyment z testem spalania paliwa PB

Już tracę siły do tego auta.....

Macie jeszcze jakiś pomysł ...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopałem trochę jak to liczysz?

Te 10 l na 60km?

Mnie wychodzi: 31 l dzielę na 2.55 (km) i wyszło mi 12.15 l /100 km ?

Gdyby palił 10 l na 60 km to na 31 l przejechałbyś jakieś 180 km .

MASAKRYCZNE spalanie? Moja renata łyka 13/100 i dlamnie jest ok .

Mogę zmniejszyć ale dynamika też spadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!