Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

celt11

Scenic I phI Kontrolka usterki elektronicznej. Zółta kontolka z zygzakiem

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem nowym człeczkiem na tym forum, Posiadam auko Renault megane scenic 2.0 RT 8 zaworowe, szukałem po tematach ale do końca rozwiązania problemu z moim autkiem nie znalazłem.

Sprawa wygląda tak po nocnym postoju gdy przekręce stacyjkę w pozycje 1 zapalają się kontrolki poczym te które powinny gasną oprócz kontrolki z zygzakiem Czyli coś z wtryskiem, rozrusznik kręci ale bez sukcesów po iluś próbach przekleństwach wreszcie kontrolka gaśnie i smochód odpala bez problemu potem przez cały dzień jest spokój i po nocy historia się powtarza. Wydaje mi się że przy pierwszym przekręceniu nie słysze aby pompka paliwa pracowała, I teraz pytanie do wszystkich na forum czy ktoś miał podobny przypadek, z tego co wyczytałem w różnych tematach na tym foum mam pewne przypuszczenie, że może to być powód awarii pompki i jeśli ona nie poda paliwa to może być zgłoszony w komputerku problem z wtryskiem? Prosze o potwierdzenie moich przypuszczeń i ewentualne inne porady.

Z góry dziękuje i przepraszam za błedy. ;)

Mam osobliwy problem, zaczęło się od tego że jak jechałem i puściłem gaz (ale nie naciskałem sprzęgła) to wskazówka obrotów zaczynała wariować !!! spadała w dół o tysiąc obrotów znów wskakiwała na prawidłowy poziom i tak w kółko - działo się tak dlatego że coś odcinało paliwo i silnik po prostu gasł.

Teraz jest jeszcze gorzej bo nie czasem nie mogę go nawet odpalić.. kręcę go i kręcę a on coś tam próbuje załapać ale nie może (miga kontrolka EKG). Jak puszczę kluczyk to pompa pracuje bardzo długo - tak jakby cofało się paliwo.

Byłem na kompie - powiedzieli mi że to świece - wymienili skasowali błędy i kazali zlikwidować nieszczelność przy łączeniu kolektora z rurą bo sonda ma złe odczyty... ale co do jasnej .... ma sonda lambda do odpalania ??!?!??!!

aha zapomniałem dodać - mech sprawdził ciśnienie na pompie - jest ok

Mam podobnie. Do tej pory nigdy nie mialem problemow (powazniejzych) z autem. Dzis po niedlugiej trasie zostaiwlem go na chwile, Pozniej ruszam. Szarpnelo jeden raz, drugi... zgaslo, cos strzelilo pod maska i ni chu chu. Nie odpali. Krece i krece- nic. Odlaczylem kleme, podlaczylem- odpalil bez zarzutu. Ruszam- jedynka, dwojka, trojka... cos stzelilo, obrotomierze zaczal wariowac- zgaslo. I znowu nie pali. POmpa raz dziala raz nie- cuda. POzniej jeszcze raz to samo i znowu zgasl ale juz nie chcial odpalic wcale.

Wrocilem na holu... No tragedia. Co to moze byc? JUtro do mechanika jade, ale chyba bede miec nieprzespana noc...:/

miga EKG przy odpalaniu,
hosekk wyjasnij mi (nam) ten skrót. Po mojemu, EKG to jest elektrokardiogram. Nie kojarzę by coś takiego było w aucie :-) Sorry za OT, ale jestem dopiero co po badaniach okresowych i takie coś było wymagane. Ale by uzyskac wynik, to mnie podłaczano pod komputer. :-)

celt11,

witam

mam podobny problem z moim autkiem. rozwiazales juz swoj problem z autem

ja mam taki sam tylko ze u mnie wcale nie zapala:/.

dzieki za odpowiedz

Spr aku w jakim jest stanie jeśli słaby mogą być problemy z odpaleniem , najlepiej podłączyć inny dobry :-)

Dzięki TOKRA1 o tym nie pomyslałem i fakt że akumulator nie jest pierwszej młodości i stan jego naładowania może pozostawiać wiele do życzenia, Poważnie akumulator może być tego przyczyną.

Proszę zapoznać się z regulaminem forum i zasadami cytowania - Krzychu

Witam!

a co może być powodem zapalania się tej własnie żółtej kontrolki z zygzakiem w moim przypadku????

mam megane clasic z 97 roku silnik 1600cm3

prosze o poradę?????????

coj akiś czas mi się zaświeci! po czym jak zgasze silnik i ponownie odpale problem znika???

pozdrawiam!

Od jakiegoś miesiąca tez mam ten sam problem . W przyszłym tygodniu u mechanika zobaczymy co odpowie to dam znać

No ja tez się wybieram!!!!

tylkojakoś czasu nie moge znależć

o dziwo teraz jeszcze od czasu zaczyna mi swiecićkontrolka ABS!!!!

nie wiem wariujate kontrolki!!!!

dobrze ze gasna!

o ile się orientuję ta kontrolka odpowiada za test silnika który wykonuje komputer . moga być błędy w komputerze należy sprawdzić i je usunąć oczywiści po usunieciu ewentualnej usterki

pozdrawiam

Ja miałam kiedyś podobny problem... Ta kontrolka jest od układu wtrysku paliwa. Więc albo padła kontrolka, tak jak u mnie i czujka jest do wymiany, alby masz coś nie tak z wtryskiem paliwa.

Kolego olisko 84!!!!!!

a świeciła ci cały czas?????

bo mnie gaśnie, teraz juz przez 2 dnni wogóle się nie zapala!!!!!nie wiem dziwne

auto normalnie chodzi!!!!! bez zarzutów

obecnie swieci mi kontrolka ABS ale to jak przejade kawałek , zgasze silnik i ponownie odpale gaśnie i jest oki!!!!!

pozdrawiam!

życze miłej zabawy sylwestrowej

Koleżanko, jeśli już ;-) U mnie świeciła cały czas i wystarczyło zmienić czujkę... A u Ciebie jeśli miga, to może masz coś z wtryskiem paliwa.... a skoro już nie świeci, to może już wszystko ok... Może to przez mróz tylko?