Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII oswietlenie deski


Rekomendowane odpowiedzi

kepa416, i co wymieniłeś te żarówki ?? bo ja także nie chciałbym rozbierać połowy plastików żeby dostać się do żarówek i myślę czy uda mi się to zrobić od dołu, czyli demontując półkę oraz radio ??

Teraz pytanie czy od tej strony jest dojście, oraz jak wyjąć radio ? Bo żadnych kluczyków do tego nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półkę pod radiem ściągam bez problemu bo na dwie spinki jest, na góze półki je widać, tylko teraz muszę kluczyki do radia poszukać gdzieś na allegro inaczej go nie wyjmą, bo mam jakieś dziwne dwa płaski wejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Opiszę jak ja wymieniałem żarówki, trochę inaczej niż kolega Ratan1. Numery wkrętów odnoszą się do zdjęcia zamieszczonego przez wyżej wymienionego kolegę.

1. Wyjmujemy radio, odkręcamy wkręty 3 i 4.

2. Wyjmujemy pokrywę złącza diagnostycznego i odkręcamy wkręty 9 i 10.

3. Demontujemy środkowy panel, zaczynając odginać go od dołu.

4. Odkręcamy wkręty 5, 6, 7, 8 i wyjmujemy panel sterowania ogrzewaniem i nawiewem.

5. Bez odpinania kabli i linek zdejmujemy maskownicę panelu sterowania.

6. Wyjmujemy uszkodzone żarówki i wymieniamy na nowe, ja włożyłem najpierw LED, ale nie byłem zadowolony (nierównomierne podświetlenie)

Opis dotyczy MeganeII phI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wymieniałem dzisiaj żarówki od regulacji nawiewu itd, wszystkie się spaliły. Mam renault I w podstawowej wersji, bez klimy itp., demontaż deski zaczełem od kieszonki zapalniczki, czyli od dołu.

1. Wyciągasz kieszonke z pojemniczkiem na popiół

2. Odkręcasz 2 śrubki od kieszeni zapalniczki

3. Odkręcasz 2 śrubki od panelu z pokrętłami do nawiewu i wyciągasz ten panel

4. Z tyłu panelu odłączasz kostki i linki od temperatury i rodzaju nawiewu. Są podobne do linek hamulcowych w rowerze <szukaj> tak samo zamocowane.

5. rozbierasz panel i masz dostęp do żarówek. Wyglądają na takie jak w lampkach na choinke. Mocno trzeba pociągnąć za żarówke i wychodzi.

6. składasz do kupy i gotowe.

 

[ Dodano: 2011-02-28, 11:14 ]

mam tylko pytanie, czy do wymiany oświetlenia zegarów w Megane I konieczne jest zdjęcie deski? i jak ona jest zamocowana ( mam nadzieje, że na zatrzaski)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam:)

troche w temacie i naprawde licze na pomoc

bede musial wynmienic oswieylenie pod pokretlami nawiewow a ile jest dodatkowej roboty przy zmienie podswietlenia radia(seryjnego)???

jakie tam kupic diody i ile

z gory dzieki i pozdrawiam!!!

Na forum korzystamy z polskich znaków - popraw ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam problem z oswietleniem deski rozdzielczej tzn. działa tylko podswietlenie wskaznika prędkości a nie działa podswietlenie obrotomierza, wskaznika poziomu paliwa, oraz wskaznik temperatury. jesli ktoś się spotkał z podobnym problemem prosiłbym o pomoc co może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo.. a u mnie dziś też jakieś dziwadła.. co zgaszę silnik i odczekam ( kilka godzin po zaparkowaniu) to zegary się zerują

o co chodzi???

przy okazji zauważyłem, że cyferki jakby takie porozmazywane były na wyświetlaczu tzn. takie jakby ktoś poziomymi kreskami podrapał wyświetlające się cyferki

czuję że pewnie jakiś styk gdzieś puścił tylko gdzie?

regulacja podświetlenia działa ale to zerowani emnie dziwi?

a u ciebie pewnie lapmeczka jakaś się spaliła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAPUGA :!:

Lampeczka raczej nie bo tam są diody, których jest np 6 czy 8 na samym wskazniku obrotó wienc wontpliwe aby wszystkie się przepaliły

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zgaszę silnik i odczekam ( kilka godzin po zaparkowaniu) to zegary się zerują

Proponuję poczytać na temat akumulatora. I najlepiej zacząć odkładać na nowy.

 

mam problem z oswietleniem deski rozdzielczej tzn. działa tylko podswietlenie wskaznika prędkości a nie działa podswietlenie obrotomierza, wskaznika poziomu paliwa, oraz wskaznik temperatury.

Bez sprawdzenia płyty się nie obędzie. Możliwe, że przerwała się gdzieś na płycie ścieżka albo zrobił się zimny lut. Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem siostrze żarówki dzięki Waszym poradom.

Od siebie dodam tylko że:

- dobrze jest zapamiętać ustawienia pokręteł przed zdjęciem maskownicy panelu sterowania

- przy zdejmowaniu i zakładaniu tego panelu, szczególnie bez odpinania linek i kostki, bardzo uważać żeby nie zgubić czarnych bolców i sprężynek odpowiadających za klik i pozycję pokręteł (trzymając jak najbardziej przód do dołu)

- warto na wszelki wypadek odłączyć klemę z akumulatora

- żarówki można wyjąć z oprawkami od strony linek i kostki el jeśli komuś tak będzie wygodniej (bez zdejmowania linek i kostki raczej niewykonalne, więc wtedy trzeba walczyć z panelem, jeśli ktoś woli odpiąć linki i kostkę to będzie miał dobry dostęp od tyłu do żarówek)

Edytowane przez belek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat, tylko chciałbym to samo zrobić w MIII grandtour 2012 z manualną... Albo nie dobieram odpowiednich słów w "szukaj" albo nie ma jeszcze ...

Świeci się "ciepło zimno", świeci się "moc wiatraka" ale nie świeci się ostatnie pokrętło od wyboru strefy grzania czyli te ludziki. Reszta ok.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!