Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja dodatkowego sterownika zamka centralnego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sam podłączyć sobie zamek centralny i później zrobić z tego SAMOUCZEK dla innych lecz wpierw zbieram informacje. Więc na tym Temacie (http://megane.com.pl/topic/31393-sterownik-zamka-centralnego-alster/) znalazłem coś takiego "sygnał zamknij/otwórz można wziąć z włącznika znajdującego się w konsoli przy sterownaiu masą ,opis połączeń masz w dziale download-jest opisany schemat podłączenia niefabrycznego alarmu a co za tym idzie i centralnego zamka " i byłbym wdzięczny gdyby jtoś dał mi link z Downloadu z odniesieniem do tego "w dziale download-jest opisany schemat podłączenia niefabrycznego alarmu a co za tym idzie i centralnego zamka" bo ja tego nie mogę tam znaleść, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że ten sterownik orginalny jest w skrzynce z bezpiecznikami i muszę się tam podpiąć tylko za bardzo nie wiem w które kable więc musze poszukać schematów tej skrzynki z bezpiecznikami z których połączeń wychodzą pzrewody na siłowniki do drzwi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie potrzebne przewody masz pod przyciskiem centralnego na konsoli, zasilanie też tam masz w pobliżu, bo jest podtrzymanie pamięci radia i przycisk awaryjnych, do którego możesz podłączyć sygnalizację kierunkowskazami....

Miałem tak podłączoną dodatkową centralkę radiową w moim starszym sceniolu jak go kupowałem ale wyleciało to błyskawicznie, bo nie otrzymałem pilotów do tej centralki.

Ja miałem działające kluczyki na podczerwień, poprzedni właściciel mógł do auta wejść stosując sterownie radiowe.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, to dzięki czyli wszystko moge podłączyć pod ten przycisk centralnego koło radia jeśli dobrze zrozumiałem, a polecilibyście jakąś firme od tych centranych czy to w sumie nie ma znaczenia?

 

Do gojgien "Miałem tak podłączoną dodatkową centralkę radiową w moim starszym sceniolu jak go kupowałem ale wyleciało to błyskawicznie, bo nie otrzymałem pilotów do tej centralki." czyli mówisz że auto poprostu chciał ci zarypać?

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy chciał, ale taka możliwość istniała. Na czarną skrzynkę z antenką w postaci kabelka, podłączoną pod te przyciski się natknąłem przypadkiem, jak w wolnej chwili auto z jakiegoś powody rozbierałem. (chyba wymieniałem przepalone żaróweczki w konsoli i licznikach) Po przeanalizowaniu co to jest i jak jest podłączone okazało się ze to dodatkowa centralka radiowa do zamków. A pilotów radiowych w formie breloczków z kluczykami nie było.....

No to wyleciało ustrojstwo z auta na zawsze.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dzięki za wszystko zamawiam z allegro i będę montował.

Jeszcze jedna sprawa żeby to działało (bez tych kierunków itd) tylko otwieranie zamykanie to wystarczy że przylutuje ten uniwersalny stertownik w te dwa miejsca?

thumb_hosting_zdjec_1379328325__w_te_dwa_miejsca.jpg

Jeśli ktoś wie do czego służą wejścia 2,3,4 byłbym wdzięczny za informacje.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli oprócz tych dwóch przewodów muszę zapodać jeszcze jeden tzw. "plus".

 

Jeśli już ktoś kupował te sterowniki centralnego zamka, to który z tych dwóch byście mi polecili?

http://allegro.pl/sterownik-zamka-centralnego-bx10-klapa-migacze-i3518172350.html

http://allegro.pl/sterownik-zamka-centralnego-migacze-bagaznik-i3519821872.html

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz już chyba wiem wszytsko co potrzeba, właśnie ten po 56zł ma klapke, żeby przypadkiem nie nacisnąć przycisku.

Dzięki za pomoc.

 

Dodano: 16 wrz 2013 - 18:43

Jak rozkręcałem to odrazu na wierzchu są przewody od zapalniczki, czyli zasilanie "+" i "-" też moge wziąć od zapalniczki?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - ortografia

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez EasyMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!