Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Antena dachowa i ruda


jackuc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem na myjni automatycznej i niestety nie poradziłem sobie z odkręceniem bata anteny przed myciem. Myjka naruszyła mi trochę gniazdo, które nieco się obluzowało. Dobrze, że mi dachu nie pogięło...

Macie jakiś patent na odkręcenie bata ?

No i jak się dobrać do gniazda od wewnątrz aby je dokręcić (za lampką oświetlenia wnętrza , jest tam chyba też immobilizer? ) ? Duży to problem?

 

No i druga sprawa. Myślałem, że renówki nie rdzewieją, a po wyjeżdzie z myjki moim oczom ukazał się piekny purchel :-/

 

Chyba bez blacharza na wiosnę się nie obędzie... Chyba, że samemu coś tymczasowo kombinować bo trochę lakier mam

Pozdrawiam i serdeczne dzięki za ew. porady

post-118-1198754032_thumb.jpg

post-1-1198754032_thumb.jpg

post-1-1198754033_thumb.jpg

post-1-1198754034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę próbował to rozebrać. lampkę jakoś podważać srubokrętem? Wolałbym nic nie ułamać, żeby mi potem nie wisiała na kablach

:mrgreen: Nigdy więcej nie wjadę z anteną ze stosunkowo długim batem na myjkę, spróbuję ją odkręcić i przesmarować gwint. Niestety jest okragła więc faktycznie tylko kombinerki pozostają 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem odkręcić bat i nic, kaplica, przy okazji coś tam pękło bo teraz ten cały wystający trzpień trochę się poluzował...

Także antena do wymiany, niesety nawet na allegro nie znalazłem identycznej. Nie wiecie gdzie można kupić taką antenkę w Warszawie, lub gdzieś wysyłkowo ?

 

Dostałem się przez podsufitkę do niej od dołu także z wymianą całej nie powinno być kłopotu, wykorzystam istniejący kabel z pierścieniem

Od razu natłuszczę gwint w bacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężko odkręcić jest antenę jeśli nie była długo ruszana-norma w megankach a pewnie i w innych autkach. Co do korozji nadkoli to u mnie też zaczęło wyłazić a samochód nigdy nie był puknięty i żadnych napraw blacharskich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest na drobiarskiej, jadąc od Sulejówka trzeba skręcić w lewo przy cmentarzu i przejechać niezbyt dobrą drogą jakieś 500m. Drugi szrocik jest jak się jedzie na Mińsk, 100m za skrzyżowaniem z trasą lubelską. Tam wymontują Ci antenkę z wraku samochodu, więc musiałbyś sprawdzić czy da się ją też wykręcić. A korozja? No cóż może ten ocynk nie jest aż tak dobry. Ja jakbym nie konserwował spodu już pewnie by go nie było-wszystko zależy od tego jak dużo się jeździ w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drobiarskiej remanent a w avissie nie mają

ponoć pierwsze co idzie z meganek to anteny...

mam się dowiadywać pod koniec miesiąca

 

Dzwoniłem jeszcze do sklepu na grochowskiej 45 i ponoć mają za 25zł ale ja nie jestem do końca pewny czy to będzie dokładnie to

W dachu jest jedna dziura ? Czy jest jeszcze jakiś drugi otwór centrujący ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci się tylko wydaje, właśnie taką antenę potrzebujesz.

A, że bat jest krótszy to nie ma znaczenia, możesz kupić z dłuższym lub dokupić go osobno.

Podałem Ci linka. Wrzuć w gugla to zobaczysz ile linków wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!