Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czasie przygotowywania autka do sezonu zimowego, zauważyłem ubytek w lakierze na nadkolu (pewnie od jakiegoś kamienia). Ponieważ samochód jest nowy, a przed nami sezon zimowy, pasowałoby się tym zająć żeby po zimie nie wyglądało to jeszcze gorzej. Ponieważ jest to mój pierwszy nowy samochód i nie mam doświedczenia z ASO mam wątpliwości jak to załatwić:

- usunięcie ubytku w ramach gwarancji pewnie nie wchodzi w grę??

- wizyta w ASO i niech oni się tym zajmą ??

- zakup w ASO zestawu do zaprawek i samemu usunięcie ubytku??

 

Dzieki za sugestie i opinie.

post-56005-0-94444600-1380707348_thumb.jpg

post-56005-0-51318000-1380707362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprysk powstał na przodzie (a dokładniej na prawym przodzie) tuż nad kołem. Raczej to nie jest plastik.

 

A temat można uznać za rozwiązany, byłem w ASO, gwarancja oczywiście nie wchodziła w grę, ale Panowie doradzili we własnym zakresie zrobić zaprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie mało finezyjne, ale mam nadzieje że skuteczne. Kupiłem w ASO zestaw zaprawkowy (kolor dobrali na podstawie VINu - koszt 49zl), w skład którego wchodzi mała buteleczka lakieru bazowego (chyba 18ml) i taka sama buteleczka lakieru bezbarwnego. Następnie zgodnie z sugestiami panów z ASO dokładnie oczyściłem miejsce uszkodzenia, przemyłem benzyną ekstrakcyjną, następnie nałożyłem dosłownie kropelkę lakieru bazowego, poczekałem aż przeschnie (ok 30min) i położyłem lakier bezbarwny.

Ponieważ odprysk był w miejscu mało widocznym i dość mały, nie skupiłem się aby lakier był położony idealnie, głównym celem było zabezpieczenie miejsca przed ewentualną korozją w przyszłości. Niestety na tym punkcie mam traumę z poprzedniego samochodu, niechciałbym aby tutaj przez jakieś moje zaniedbania sytuacja się powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!