Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie lpg


DruM

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam qpetke z 96r 1.6e 8v. Problem tkwi w tym, że w trasie pali mi 30zl/100km na spokojnej jeździe, gdzie wychodzi że pali ponad 11litrów. Patrzyłem po innych użytkownikach i widziałem, że pali niektórym 7/8 l. Gaz jest 2 generacji z 2004 roku. Co należy zrobić, zmienić w instalacji, żeby mniej palił? Wymienić reduktor? filr gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może gonisz na trasie pod 180km i dlatego tak wychodzi :blink:

A tak poważnie może wymienić filtry, może reduktor tego nikt nie będzie wiedział zdalnie a najlepiej możesz się

udać do człowieka Damian koło Krakowa - Bolęcin, [email protected] tel.0509940233 zobaczy oceni

może coś wyrzeźbi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój K7M 720 palił:

- 6l na autostradzie niemieckiej przy prędkościach 100-110 km/h

- 6-6,5l na autostradzie niemieckiej przy prędkościach 100-140 km/h

- 6,5-7l na drogach krajowych w Polsce

- 9-9,5l w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój K7M 702 pali na mieście dokładnie 10l lpg/100km. Butle mam w kole 40l, ale nawet jak wyjadę gaz do zera to wchodzi max 33l i na tym zrobię spokojnie 330 km w ruchu miejskim. Więc przy cenie lpg 2,60/l wychodzi 26zl/ 100 km (wiadomo + kilka l Pb). Może i 10 to dużo ale regulacja wtrysków lpg, przegląd instalacji z wymianą filtrów, regulacja luzów zaworowych, wymiana świec i przewodów wn + wymiana wielu el zawieszenia nic w tym spalaniu nie zmieniły więc się pogodzilem z tym, że tyle pali i już. Na trasie jeszcze nie miałem okazji sprawdzić jak równiez nie wiem jakie byłoby spalanie samej Pb(to by mi dało lepszy obraz czy spalanie lpg jest na odpowiednim poziomie). Ale nie zamierzam na siłe ucinac mu dawki bo słyszałem ze to również niezdrowe dla silnika.A instakacja to sekwencja: reduktor i wtryski z ac sterowane stag 4.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Przeprasza, wtedy było pisane z telefonu.

 

Ostatnio sprawdzony na trasie Rze- Wawa:

- do wawy ciśnięte max ile się dało (do 190km/h) - spalanie 8,3 lpg/100 km

- powrót spokojna jazda ok 100-120 km/h spalanie wyszło 7,9 lpg/100 km

Edytowane przez Barek16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!