Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odbija przełącznik kierunkowskazów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.W moim scenicu II nie odbija mi przełącznik kierunków po skręcie w lewo.Jest to wkurzające i zawsze zapominam go wyłączyc ręcznie tak że niekiedy jadę ładne paręset metrów z włączonym kierunkiem.Czy można to samemu naprawic jakimś domowym sposobem.Będę wdzięczny za wszystkie porady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, na początek chciałem się przywitać, ponieważ to mój pierwszy wpis na forum:)

Chciałbym się podłączyć do tematu ponieważ mam identyczny problem z manetką kierunkowskazów. Mojego Scenica 2 sprowadziłem samodzielnie z Francji i od początku użytkowania zauważyłem ten problem. U mnie zdarza się to co jakiś czas, tzn. czasem ładnie odbija a czasami występuje problem. Po zdjęciu obudowy nie zauważyłem żeby coś się wyłamało, może problem tkwi głębiej. Jeśli ktoś pozbył się tego problemu to może coś podpowie, wstawi jakiegoś manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewym kierunku i powrocie kierownicy czasem nie odbija,

i jest to trzeci renault- dwa megane II phII , które mają tę przypadłość

nie sprawdzałem czy coś zepsute, miały tak od nowości z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Najprawdopodobniej problem tkwi w sprężynkach które są wewnątrz przełącznika. Ja miałem problem odwrotny, mianowicie kierunkowskaz odbijał za szybko już podczas skrętu. Po rozebraniu przełącznika wyciągnąłem sprężynki i lekko je rozciągnąłem. Teraz wszystko jest ok. W waszym przypadku sprężynki mogą zbyt mocno dociskać dźwigienkę. Trzeba też sprawdzić czy wszystkie (ruchome) elementy w przełączniku są nasmarowane (biały smar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do "fabiogola":

Jak rozebrać przełącznik zespolony? Trzeba ściągać kierownice, czy jest może inny sposób? Kiedyś czytałem, że po każdorazowym ściągnięciu kierownicy trzeba dać nową nakrętke. Osobiście próbowałem bez ściągania kierownicy, niestety nie mogłem ściągnąć przełącznika kierunkowskazów, reszta przełaczników, tj. tempomat, wycieraczki zeszła. Psikałem smarem w sprayu, niestety mizerne skutki.

Może jakiś opis demontażu i naprawy tych sprężynek?

Pozdrawiam:)

Edytowane przez lukopiecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem przedwcześnie odbijających kierunkowskazów jest dość powszechny.

Chodzi tu tylko i wyłącznie o wszystkie wersje z przed liftu.

Powodem całego zamieszania jest zła konstrukcja tarczy na spodzie przełącznika zespolonego (pająka).

W nowszych wersjach zmieniono tylko konstrukcję samej tarczy zwijacza (dodano dwie wypustki które to mają odpowiednio wyłączać kierunkowskaz dopiero po wyprostowaniu kół, nie wcześniej).

Samą tarcze można podmienić z wersji poliftingowej, trzeba jednak wiedzieć czy jest to wersja z tempomatem czy bez.

Musi być taka sama.

Niestety wiąże się to oczywiście ze ściągnięciem poduszki i samej kierownicy a na końcu również całego zwijacza.

Oczyeiście wszystkie te proceduru robimy na odłączonym akumulatorze.

I nie pomogą niestety zmiany samej manetki, ponieważ ona zazwyczaj jest dobra i nie ma nic do tego.

Jęśli ktoś ma wersje po lifcie i podobny problem, to musi się zastanowić czy przy aucie nie było nic grzebane.

 

P.S.

Jeśli kierunek nie odbija znaczy to, że nie ma odpowiedniego smarowania lub plastikowy, półokrągły trzpień wewnątrz manetki mógł zostać spiłowany na kant, dzięki temu wpada głębiej w odpowiednią zapadkę.

Niestety, przez co ciężej odskakuje. Prawdopodobny objaw nie odbijającego kierunku.

Rozginanie sprężynek nie powinno mieć miejsca a przynieść może tylko chwilowy efekt.

Wymiana tarczy to około 20 minut roboty i spokój na długi czas.

Jeśli ktoś jest zainteresowany posiadam takową tarczę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam Scenica II 2004 1.6V benzyna/automat - nie zawsze odbijają mi kierunkowskazy zwłaszcza lewy.

Po zakupie przełącznika kierunkowskazów i wymianie problem nie znika... Czyli tak jak kolega wyżej napisał to musi być wina wadliwej konstrukcji pająka bo to naprawdę powszechny problem...

Edytowane przez Maryanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie ściągnąć kierownice aby się do mechanizmu odpowiedzialnego za powrót manetki w środkowe położenie. Jeśli występują jakieś nieprawidłowości w działaniu to od razu będzie je widać. Nie jest to skomplikowany mechanizm, zasada działania jest prosta - jest krzywka umocowana na dwóch sprężynkach, które właśnie odpowiadają za powrót manetki w pozycję 0. Na downloadzie jest manual o naprawie tego mechanizmu. Wprawdzie dotyczy innego problemu, ale opisano tam zarówno zasadę działania oraz jak się do tego dobrać. Myślę, że to może być pomocne w przypadku Twojego problemu. Tu link to pliku: http://megane.com.pl/files/file/150-naprawa-manetki-kierunkowskazow-scenic-ii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!