Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zimny za pierwszym razem zapala odrazu, za drugim już gorzej


matiani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien dziwny objaw w megi. Kiedy rano odpalam zimne auto po nocy odpala za pierwszym razem bez problemów. Wyjeżdżam z garażu gaszę auto wracam za jakieś 5 minut i chcę je odpalaić a ono tak długo kręci jakby nie dostawało paliwa, po chwili zpaali i jest ok. Na ciepłym silniku nie ma takich objawów. Tylko i wyłącznie jak zgasze auto na jeszcze nie rozgrzanym silniku to prawie napewno przy nastepnym rozruchu będzie strasznie długo kręcic. Po długim postoju np. po nocy nie ma takiego objawu.

 

PS. Może mógłby ktoś w wolnej chwili sprawdzić czy jest identycznie w jego benzynowej 1.6 16V megi II ph I ? Być może ten typ tak ma i już.

Edytowane przez matiani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w 1.6 16v z 2002r jest podobnie. Odpalę na zimno, zaskakuje od razu i nie musi kręcić rozrusznikiem dłużej niż pół sekundy, obojętnie czy to zima czy lato. Czasami jest tak, że chwilę po odpaleniu gaszę silnik (podobnie jak Ty) i wtedy przy ponownej próbie rozruchu musi kręcić dłużej - tak około 1-2 sekundy i dopiero zaskoczy. Może przyczyną jest bogata mieszanka przy zimnym silniku i w połączeniu ze słabszą iskrą (cewki, świece?) powoduje chwilowe zalanie świec? Dodam, że zawsze po odpaleniu silnik pracuje super, trzyma obroty, jednak po ruszeniu (obciążeniu silnika) przez pierwsze 100m trochę się dławi i szarpie, więc coś u mnie jest na rzeczy z zapłonem.

Edytowane przez leelook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo przy pierwszych 100 m czuć szarpanie przy mocniejszym przyspieszaniu, ale później jest już ok. Cewki Denso świece NGK BKR6EK V-Line (Wcześniej miałem sagemy, potem denso) i na każdych świecach to samo. Mam też cały komplet cewek Beru i po podmianie to samo. Ciezko stwierdzić czy to napewno jest zapłon. Dziwny objaw. Gdyby zapłony wypadały to szarpał by i na ciepło i na zimno. Chyba że LPG trochę rozjeżdża benę i na zimno się tak dzieje.

Edytowane przez matiani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja nie mam LPG, a poprzedni właściciel też na pewno nie jeździł na LPG. Świece wymieniałem rok temu na NGK i nie szarpało nic mniej więcej do wiosny. Wtedy kupiłem 2 nowe cewki Beru, bo jak kupiłem auto, to 2 już miałem Beru a 2 Sagem, więc dla pewności wymieniłem te Sagem'a. Nie zauważyłem, żeby silnik pracował jakoś lepiej, ani żeby spalanie się obniżyło (10 l/100km w mieście - 6 km odcinek rano i z powrotem po południu; w trasie 6,6 l/100km). W ogóle, to mam wrażenie, że ten silnik lepiej pracuje w zimie - nigdy mi się nie dławił, nawet przy prawie -30 st.C. Natomiast kiedy jest cieplej (wiosna, lato) dało się zaobserwować wspomniane szarpanie przez pierwsze 100m jazdy. Aktualnie robi się coraz chłodniej na zewnątrz i już mniej szarpie, za to po raz pierwszy odezwało się 2 razy KZFR, o czym pisałem w innym wątku. Dolałem oleju prawie pod oznaczenie "max" i na razie cisza z KZFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!