Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sonda CAN i CLIP


dijef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam sondę CAN ale już parę razy próbowałem z niej skorzystać i pojawiają mi się błędy w trakcie.

Test kalkulatorów działa poprawnie, OBD wyświetla wyniki ale przy wejściu w defekty OBD albo wybraniu innej diagnozy pojawiają się błędy.

W serwisie znajomy mechanik używał oprogramowania Bosch i tam nie miał takich problemów.

Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć czy błąd który on wykrył i usunął (tryb awaryjny faz rozrządu) nadal się pojawia.

Może wybieram zły rodzaj zapłonu (zdjęcie załączone), może mi ktoś podać prawidłowy wybór?

Prosiłbym również o kroki które mam zrobić, być może robię coś źle, aby przetestować te fazy. Przy danych aktualnych z OBD nie pokazuje mi o nich informacji,

natomiast piszę też, że nie ma zapisanych żadnych defektów.

Posiadam Megane II 1.6 2002, Clip v124.

Dzięki za pomoc.

post-51900-0-09021700-1382812528_thumb.jpg

post-51900-0-60850900-1382812532_thumb.jpg

post-51900-0-23613900-1382812536_thumb.jpg

Edytowane przez dijef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie opisałem posiadane auto. Zdjęcia, które wkleiłem dotyczą OBD dostępnego po wykonaniu testu wszystkich kalkulatorów. Być może ten test nie obejmuje wszystkiego, a opcja w którą wchodzę dotyczy starszych wersji.

W tygodniu dodam więcej zdjęć.

 

Raczej nie masz Megane II tylko I ,bo Megane II ma Can i tam inaczej wygląda ekran po podłączeniu się do samochodu(ten ze zdjęcia to Megane I).

Właśnie problem w tym, że filmiki, które do tej pory widziałem pokazują zupełnie inne menu. Możesz mi podać kroki lub linka dotyczącego Megane II dla Clip i testu VVT? Edytowane przez dijef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Megane II i Clip V124 (też mam taki) to albo masz uszkodzoną sondę. albo? Nie mam teraz komputera bo pożyczyłem, więc nie mogę wkleić zdjęcia.Wstaw zdjęcie ekranu monitora ,po uruchomieniu programu Clip.

 

Znalazłem takie zdjęcie:tak powinien wyglądać ekran po uruchomieniu programu.Strzałką zaznaczyłem ikonkę (taki samochodzik) klikasz ją i program wyszukuje wszystkie komputery zamontowane w pojeździe i je wyświetla.

post-3001-0-15715500-1382995878_thumb.jpg

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Już wiem co robiłem źle. Należało wybrać konkretną kategorie i kliknąć 'Badanie'. Widoczne na screenie 07.

Na 10, 11, 12, 13 widać działanie elektrozaworu faz rozrządu (tak mi się wydaje). W defektach nic nie wykazuje, ale nie wiem czy obejmują one tryb awaryjny.

Na 12 widać, że przy 5 tysiącach obrotów nic się nie zmienia. Czy jesteś w stanie mi powiedzieć czy to jest właściwy ekran i czy te fazy działają lub czy są w trybie awaryjnym? Tak jak wspomniałem w pierwszym poście - u mechanika pokazywało tryb awaryjny, ale używał innego programu i tam inaczej to było opisane.

W swojej Megance wymieniałem koło zmiennych faz rozrządu bez zaworu i czujnik położenia (ten przy ostatniej świecy przy akumulatorze).

post-51900-0-32321500-1383074960_thumb.png

post-51900-0-12520700-1383074965_thumb.png

post-51900-0-96901400-1383074970_thumb.png

post-51900-0-27895100-1383074983_thumb.png

post-51900-0-16397800-1383075046_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat dziś kolega podpiął Clipa (wer. V 130 ) do mojego auta i scenica 2.0 16 V znajomego ,błędów nie było ale w obu autach nie można było zdiagnozować wtrysku ,wspomagania i poduszek powietrznych .Czy to wina sprzętu czy problemów szukać w naszych autach ? Udało nam się włączyć tempomat i zmienić język na angielski ,ojczystego języka oczywiście się nie udało ,ale to z góry było oczywiste .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na podstawie wrzuconych zdjęć jest w stanie potwierdzić czy te fazy działają czy nie? Są tam zdjęcia z wciśniętym gazem i bez. Nie chcę wymieniać na darmo. Jakieś sugestie co sprawdzić?

ET083, ET084 - wydaje się ok

PR745, PR093 - wygląda na to, że kąt się zmienia

Interesuje mnie natomiast jeszcze: ET086, PR876, PR846.

Edytowane przez dijef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!