Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenica - prośba o ocene


misiopysio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do zakupu 7 miejscowego grand scenica i prosiłbym o ocenę 2 ofert

1 oferta oraz 2 oferta

Planowany roczny przebieg 10tys km

Pozdrawiam serdecznie

 

Ps. wczoraj oglądałem tego scenica kierownica i gałka masakrycznie wytarte, a pod maską karteczka z wymiany oleju w 2012r przy przebiegu 192tys <czerwona>.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba auta nie są złe. Ale zastanów się czego oczekujesz i do czego potrzebujesz auta. Ten droższy posiada tempomat co przydaje się w dalekie trasy. Ma też climatronic. Przebiegi podobne choć wydają się trochę niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyposażenie auta nie najgorsze, ale mogłoby być lepsze:

-klimatyzacja manualna, nie jest to może aż tak dużą wadą, ale jeśli chodzi o wygodę to tylko klimatronik;

-szyby elektryczne ale tylko przednie, tylne są na korbkę;

-nie widać czy jest ESP/ASR, z opisu wynika, że powinien być ale trzeba by to sprawdzić;

-i kilka bajerów już mniej znaczących, jak np. tempomat;

-nie widzę naklejek z tyłu na progach (ale może to przez kolor)- ich brak może świadczyć o naprawach lakierniczych w tych miejscach;

-nic nie pisze o bez wypadkowości auta.

 

2. W porównaniu z poprzednim autem, to ma trochę lepsze wyposażenie: klimatronik, tempomat, 4 el. szyby, regulowany/składany podłokietnik ze schowkiem, skórzana kierownica i jeszcze kilka drobiazgów wnętrza.

-jest pewna niezgodności opisu ze stanem faktycznym - auto nie posiada systemu kontroli trakcji ESP/ASR. Jednak w tego typu aucie (rodzinnym), wydaje mi się, że powinno to być podstawowe wyposażenie;

-dokładnie sprawdzić historię tego auta, czy są papiery na te naprawy itp.

Ogólnie autko ładnie się prezentuje, jednak w tym przypadku bym bardziej uważał, sprawdził auto w ASO itp. Jest to auto od handlarza i tu zawsze jest duża niewiadoma.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obydwa auta na pewno nie mają deklarowanego przebiegu. Po pierwsze na zachodzi nikt nie kupuje diesla żeby robić tak małe przebiegi ,a po drugim aucie widać w szczególności że auto z przebiegiem 140tys nie jest tak zniszczone jak ten egzemplarz. Wysiedziane fotele prawie poprzecierane itp. Miałem parę renówek i przy przebiegu 200tys nie były aż tak zużyte. po drugie warto by się zastanowić czy opłaca Ci się diesel gdyż po takich latach i przebiegu nadejdzie czas na wymianę części i serwisowanie a różnica w paliwie pomiędzy benzyną będzie znikoma. Wymiana turbiny razem z robocizną około 2tys, wtryski około 450zł jak będziesz miał pecha to przy pierwszej naprawie zostawisz około 4tys. Miałem Clio z 1.5DCi i od tego czasu wyleczyłem się z używanego diesla z wyższym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!