Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porada w wyborze i ocenie-Szczecin


bamilek

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich użytkowników. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zmiany mojego Lanosa na coś większego. Rozważam Picasso, Tacuma i Scenic.

Dzisiaj znalazłem ogłoszenie z wydaje mi się przyzwoitym Renault.

oto link:

 

Mój odnośnikscenic

 

Proszę o opinie odnośnie tego egzemplarza ale także ogólne:

 

-jaki silnik do współpracy z LPG będzie najlepszy ale i ekonomiczny w użytkowaniu (spalanie ale tez koszty serwisu)

- na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie?

 

Interesują mnie egzemplarze po liftingu

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od tego, że jeśli instalacja LPG jest zrobiona należycie, to silniki Renault bardzo ładnie z nimi współpracują. Nie ma na to szblonu czy silnik 1.6 czy 2.0 najważniejsze aby dobrze było zrobione i na dobrych podzespołach, nie ma co oszczędzać zbytnio. Jaki silnik? - uważam że najfajniejszy jest oczywiście 2.0, ma 140KM, a więc fajnie się zachowuje podczas manewru wyprzedzania, masz komfort większej mocy, niestety kosztem spalania, około 1 do 2 litrów przy ostrej jeździe niż 1.6 Optymalny byłby silnik 1.8, ale to żadkość w Polsce. Koszty naprawa czy serwisowania są identyczne.

Co do ogłoszenia.

Może i jest bezwypadkowy, ale brakuje mu osłon pod podłogą silnika (widać w otworach przedniego zderzaka), maska silnika nie jest idealnie ułożona względem błotników, no ale to mogło być rozebrane, np. tylko do zaprawek lakierniczych. Ze zdjęć za dużo nie wynika, fajna opcja ukrycia przebiegu - zakładanie dużo wcześniej nakładki na kierę, ktoś chyba miał długie nogi, bo brudne radio (po lewej od włącznika), no i ostatnie co da się zauważyć, Renault nie nakleja na tylną maskę mocy silnikowych - ale to taka może być zagwozdka właściciela.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do benzyn to się nie wypowiadam bo nie moja działka, ale jeśli chodzi o wygląd...

Faktycznie oznaczenia mocy to raczej dokładka, ale widzę, że na klapie jest więcej takich bonusów. Może właściciel miał fantazję. W środku czysto, ale kierownica mnie "powala". Jeśli kupować auto(obojętnie jakie) to najlepiej postarać się o podmiankę kierownicy albo renowację czy obszycie skórą.

W aucie jest tylna pólka czy jej nie ma? Może wyciągnięta do zdjęcia.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem auto. Wizualnie nie najgorzej chociaż maska faktycznie jakoś nie gra.

Rozczarował mnie stan techniczny. Po odpaleniu czuć jakieś nieprzyjemne wibracje, przy gwałtownym przyśpieszaniu coś szarpie a sprężarka klimy warczy.

Za takie pieniądze odpada.

Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!