Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Autko postało kilka dni na mrozie i jak zapalam to nie gaśnie mi kontrolka ABS. Sam układ ABS także nie działa. Mógł mu zaszkodzić mróz ? Mogę coś sam zrobić ? Czy mogę jeździć na razie bezpiecznie bez ABS jak w starych autach czy będą jeszcze inne niespodzianki z tego tytułu ? Sprawdzałem na śniegu, absu nie ma :mrgreen:. Troszeczkę szurają mi przednie hamulce przy hamowaniu, ale nie wiem czy bardziej niż zwykle. Za krótko mam autko...

Aha, bezpiecznik sprawdziłem, jest ok. O ile to ten 5V wg opisu w aucie. Hamulec się zrobił też chyba trochę twardszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję, już myślałem, że nikt nie odpisze. A więc może po ociepleniu przejśc ta usterka ? Czytałem gdzieś ze mozna tez przeczyscic jakieś czujniki abs przy kołach, ale nie wiem które to.. albo mogły się odpiąć. Dziwne, bo ostatnio auto dojechało bez problemu...

A właśnie, jak jest z ABS. Może mi się nagle włączyć podczas jazdy czy dopiero po resecie tj. po kolejnym przekręceniu kluczyka ? Bo się boję , że mi nagle zadziała i co ?

 

DZięki Bronius, nie wiem czy dam radę to jakoś sprawdzić na parkingu, ale zawsze to jakaś pociecha. Ja od razu bałem się mega drogiej pompy lub cuś... Zwłaszcza ze właśnie kupiłem pompę paliwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ABS sam z siebie może zadziałać? bez sensu...

 

ABS zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania. Mierzy prędkość obrotową każdego koła z osobna i gdy jest różna (np 1 koło zablokowane) to odpuszcza ciśnienie z pompy hamulcowej na chwile by to koło odzyskało przyczepność. Nie mając danych np z jednego czujnika układ przestaje pracować bo tak go zaprojektowali i wtedy hamowanie odbywa się bez opieki ABSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wiem, zgasła podczas jazdy....ciekawe...ale działa abs :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-01-04, 14:38 ]

swoją drogą fajne auto kupiłem... Nie wiedziałem, że megane ma zakaz parkowania przy -8 C :mrgreen:. Za pierwszym razem padła pompa, na drugi dzień ABS. Co jeszcze padnie ? :-D

ps. ma ktoś może jakiś manual do tego autka, choć takie podstawy co gdzie jest, bo już biedny mechanik na mnie patrzy z politowaniem i ja mu się nie dziwie.. Mam taki pdf ale jest angielski. Nie ma ktoś ? Mam pożyczoną od coupe ale ta instrukcja ma tyle ze się popłakać można... W tym pdfie to przynajmniej można zobaczyć jak to jest zrobione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejrzeć forum gdzieś obiło mi sie o oczy (choć nie dam sobie ich wydłubać jeżeli sie myle :mrgreen: ) że tu może leżeć problem. Może warto go wymienić, szczególnie że nie wiesz kiedy ostatnio był wymieniany - kosz nieduży a pewnie i tak już na niego pora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!