Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

i wykrakał kolega :?: teraz już drugi dzień się pali lampka ABS :?:. Nie wiem, ale chyba się podczas zjazdu włączyła. I tera świeci jak choinka :?:. Czy płyn może włączyć lampkę ABS tj. może być przyczyną czy raczej szukać w czujkach ? BTW, jaki tam jest płyn ? Da się zmienić bez większego problemu czy trzeba odpowietrzać itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale chyba by zjeździe się włączyła.

Nie wiem o co się rozchodzi w tym zdaniu. Płyn może nie ale wymienić by się przydało.

Ja wlewałem DOT4. Da się zmienić bez większego problemu ale odpowietrzać trzeba zawsze :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-01-12, 14:21 ]

no i już wiem czemu miga ABS:(. Ponoć mam urwany jeden bolec we wtyczce w tylnym kole, ta co idzie do czujki. Ponoć mam szukać wtyczki (tej z bolcami) na szrotach. Macie pojęcie gdzie można coś takiego dostać koło Krakowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam bardzo podobny problem do Shido. Jakieś 3 tygodnie temu zaczęła mi się palić kontrolka od ABS-u. Czasem się paliła podczas jazdy, a czasem gasła i wtedy ABS działał.

Przejrzałem wszystkie wtyczki przy czujnikach, zmierzyłem rezystancję czujników wraz z przewodami (pomiar przy wtyczce do sterownika) wszystkie cztery obwody mają ok 1050 Om. Zmierzyłem napięcie zasilające czujniki z przodu - pomiędzy pinem (+) we wtyczce a masą samochodu jest 2,41V - oczywiście przy palącej się kontrolce (stan awaryjny).

Na mechanice znam się lepiej, a na tych kabelkach to słabo.

Mam prośbę. Czy ktoś się zna na tych wartościach i czy one są prawidłowe. Czy jakoś inaczej można sprawdzić te czujniki.

Acha i czy istnieje niebezpieczeństwo, że pewnego razu hamulce nie zadziałają? :-/

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje pytanie gdzie te wtyczki dostać..

Widziałem całą czujkę na allegro za 50 zeta ale od 2001 r. Czy czymś się ta wtyczka różni niż w 97' ? Wygląda na to samo...

Czy można kupić też taką wtyczkę w sklepie jak na szrocie nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!