Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki pasek klinowy?


mefikkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych,

Mam pytanie.

Czy ktoś wie gdzie najlepiej (i za ile?) zmienić pasek klinowy do Scenic II 1.6 z 2004 roku wersja z klimą

Najlepiej okolice Tarchomina.

Może ktoś wie jaka jest dokładnie długość paska i rodzaj (ilorowkowy?, etc..)

Coś mi zaczął piszczeć i szczerze to nie wiem czy to nie jest efekt że przy 90000 mechanik może źle naciągał napinacz?

Ktoś może opowiedzieć co z czym się je szczegółowiej?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam bardzo serdecznie

 

 

PS. Admina proszę o pomoc, przez przypadek wstawiłem do wersji silnika 1.9 a powinno być do 1.6...

Przeniesiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO

Przemo dzięki:-)

 

No właśnie nie wiem..

Sprawa wygląda tak, że jak autko miało 90000 to robiłem rozrząd ( nie wiem czy mechanik zmieniał też pasek klinowy? - auto było wtedy w posiadaniu teścia...)

Teraz autko ma jakieś 106 000 i pasek popiskuje przy starcie jak jest zimno na dworze. jak do niedawna było ciepło to nic nie piszczało.

Jak to sprawdzić czy to od rolki? Bo rzeczywiście gdzieś czytałem że napinacze w Reniach potrafią jęczeć?

 

No i dzięki za typy pasków Przemo...

 

PS. A samemu taki pasek to ciężko zmienić? nie znalazłem manuala na forum (może źle szukałem?)

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz obejrzeć pasek. Z tego co piszesz, pasek może być od nowości.

Do ściągnięcia paska potrzebny będzie klucz 16, najlepiej oczkowy, płaski z długim ramieniem.

Nie wiem, czy potrzeba zdejmować koło prawe + plastikowe nadkole, u mnie tak.

Klucz zakładasz na napinacz i ciągniesz w prawo, zgodnie ruchem wskazówek zegara, napinacz się odgina i zdejmujesz pasek.

Zrzucenie paska nie jest problemem.

Dokładny opis znajdziesz w serwisówkach, które są na Downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jestem po wstępnej wizycie u mechanika.

Zaczęły się opowieści - nie wiadomo, a może to a może tamto.

suma sumarum pasek kupie sam- szczęśliwie rzeczywiście napis mi na pasku widać i jest tam 5pk1199 )))

Ale co do dyskusji na temat wymiany kółka na alternatorze (oryginał koło 600zł podróba ~200zł) plus napinacz koło 200zł

Chyba chwycę ten klucz oczkowy i jak znajdę kawałek ciepłego garażu zacznę od paska.

Pozdrawiam wszystkich po wichurze kilka dni...

 

Dodano: 19 gru 2013 - 18:34

Pasek zakupiony Contitech 5pk1200 - 56 zł

czas na wymianę - dziś nie dam rady)))

 

Załączam serwisówkę dla Scenic II bo dla I jest manual na forum ale dla Scenica II nie znalazłem:-(

Moderatorów/Adminów proszę o wrzucenie na download , jeśli ta tego nie ma (ja nie znalazłem) - może komu się przyda

Ciekawostką jest uwaga odnośnie przesunięcia paska o jeden ząbek

SCENICII_wymiana paska akcesoriów (wierowkowego pot. zwanego klinowym) .pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wiem;-( Ja muszę u siebie w 1.6 benzyna wymienić. wrzuciłem tylko manual serwisówki, czyli chyba tak to powinno naprawdę wyglądać?

Oczywiście daruję sobie wymiany śrub, choć klucz dyna posiadam...

Może niech inni się wypowiedzą. Niestety nie wiem..... zapewne popuszczenie to 'nasze', lepsze od serwisowych sposoby) ale inni niech powiedzą/potwierdzą

Pozdrawiam

 

PS. jak zwykle szkoda że dzielą nas kilometry, bo i 4 ręce by były i browarków by poszło parę.... Wesołych Świąt!!!

Edytowane przez mefikkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!