Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaślepienie EGR w 1,9DCi 120km Megane II 2003r.


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam megankę II z 2003r. z motorem 1,9DCi, 120km, F9Q.

 

Jak na razie nie mam problemów z EGR, ale chciałem profilaktycznie go zaślepić/odłączyć

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeśli chodzi o zaślepienie to trzeba to zrobić tak jak na rysunku w miejscu 1 lub 2? trzeba wspawać w środek tej karbowanej rurki okrągłą blachę?, ta rurka trzyma się na jakichś metalowych zapinkach? foto :

 

thumb_hosting_zdjec_1384525754__egr.jpg

 

Teraz kilka pytań :

<><><><><><><><><><>><><><><>

1. Czy w moim roczniku odłączenie samej wtyczki od EGR-a spowoduje wywalenie jakieś błędu na desce rozdzielczej? (wcześnie oczywiście byłby wyczyszczony i sprawdzony czy dobrze się domyka)

2. Czy istniej jakiś inny sposób na zaślepnie? czy tylko jak wyżej - zaspawanie wewnątrz tej karbowanej rurki od strony wydechu lub dolotu

3. Podobno też można przekręcić sam EGR o 180st. i też wtedy będzie zaślepione, tylko że wtedy można przykręcić EGR na jednej śrubie, stosował ktoś?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeśli chodzi o zalety to podobno ciut mniej może palić i jest żwawszy z niższych obrotów - czy to prawda?

Jeśli chodzi o wady, to podobno motor głośnie pracuje - rzeczywiście tak jest? są jeszcze jakieś wady? oprócz ekologii...

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jak tak popatrzyłem na motor od góry to troszkę roboty będzie żeby to wszystko wyjąć :), jeśli bym wymontował kolektory (???), to warto by było je też wyczyścić no nie?

<><><><><><><><><><>><><><><>

pozdrawiam

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Dodano: 16 lis 2013 - 16:52

Znalazłem na forum Laguny fajny, szczegółowy manual to mojej wersji silnika, także już wiem co i jak ;)

Edytowane przez robertokot25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak odłaczysz wtyczkę bład będzie jedynie pod podpięciu clipa, w lagunie przy tym samym motorze odpinałem i jeździłem, lepiej się zbierał, a na desce nic dodam że komputer miał full z wyświetlaczem. CO do spalania, zależy od samochodu, w citroenie palił mi więcej po zaślepieniu, po odślepieniu ponownie mniej. Tak samo w peugeodzie HDI. Passat TDI tak samo więcej palil. Ale renault laguna po odpięciu za to mniej paliła. Więc różnie to bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!