Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana zarówek w halogenach


Gość kammat1

Rekomendowane odpowiedzi

czy konieczne jest wymontowanie przedniego zderzaka

To jest oficjalna wersja z instrukcji :) , też się zastanawiam nad dobraniem się do halogenów, chcę tam wsadzić inne żarówki(H11), jakieś jaśniejsze ;)

W MII można było się dostać od spodu, po zdjęciu osłony silnika, w MIII stanie pewnie na demontażu nadkola, bo lampy są szeroko, jakby w osi przed kołem :) i tak pewnie będzie najwygodniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tym nadkolem ,ale po jego demontażu (po stronie kierowcy)i tak nie dało sie wymienic tej żarówki!

 

Dodano: 25 lis 2013 - 13:45

A tak wogóle to jaki typ żarówki znajduje się w tych halogenach?H7 czy H11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualu jest zdjęcie zderzaka ;) jednak ;)

thumb_hosting_zdjec_1385384172__1.png thumb_hosting_zdjec_1385384206__2.png

Żarówka to H11

Mam nadzieję, że ktoś już przerabiał ten temat (tak jak z filtrem kabinowym, wersja bez demontażu schowka jest możliwa)

 

Na jakimś angielskim forum znalazłem taki opis:

Changing the normal H11 fog light bulbs:

Unlike what it says in the manual,Its a diy job.

 

To change the lhs/offside bulb.

1 turn the steering wheel to full right lock.

2.On the plastic wheelarch liner undo two stardrive self tapping screws. One about 3 in up from the bottom near the edge,the next about a foot up from that.

You wont need any pics,besides its too cold out to be doing them now .

3. Bend back the wheelarch liner,its plastic and flexible.You can now access the rear of the foglight,as long as you dont have bodybuilder arms.

A simple twist and the bulbholder/bulb is off.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie da się wymienić żarówki bez demontażu zderzaka. Kilka dni temu zdejmowałem zderzak aby pogrzebać coś przy chłodnicy i właśnie przyjrzałem się halogenom pod kątem wymiany żarówki. Nie ma z tym wiele problemu, ale trzeba poświęcić trochę czasu no i kanał by się przydał, bo trzeba zdjąć osłonę pod silnikiem i tamże odkręcić kilka śrub.

Po zdjęciu tylko nadkoli po lewej stronie jest czarny plastikowy element i jeśli się nie mylę, jest to element doprowadzający powietrze do silnika. Z kolei po prawej stronie jest zbiornik spryskiwacza. Od dołu pod całym zderzakiem jest taka osłona, która co prawda ma zatrzaski i jest demontowalna, ale dopiero po zdjęciu zderzaka, więc na jedno wychodzi ;) No i od góry nie ma kompletnie dojścia.

Demontaż: od dołu osłona silnika (bodajże 6 śrub) + chyba 6 śrub trzymających zderzak.

Od lewego i prawego boku najpierw zdjęcie nadkoli - najlepiej po uprzednim zdjęciu kół(nadkola są dwu elementowe, więc wystarczy zdjąć przednie elementy), a następnie po 2 śruby "10" + po jednym wkręcie - dojście jest całkiem całkiem, ale potrzebna jest grzechotka.

Dalej - bardzo ważne - przy lewym nadkolu należy koniecznie rozłączyć kabel - zasilanie halogenów.

No i od góry: wyjęcie lamp oraz odkręcenie widocznych śrub trzymających plastik, który jest nad chłodnicą.

Następnie wysunięcie zderzaka do przodu. I gotowe. jak potrzeba to mogę też wieczorem podać nr stron z instrukcji z obrazkami.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś wymieniałem cały halogen od strony kierowcy i nie zgodzę się z moim przedmówcą. Udało mi się to zrobić bez zdejmowania zderzaka i nawet bez odkręcania koła.

1. Skręcamy max w prawo

2. Odkręcamy 2 wkręty (klucz 7mm) i wypinamy spinki przedniej części nadkola (najwięcej problemu jest z tą spinką łapiącą obydwie części nadkola, ale naprawdę da radę to zrobić), po czym wyjmujemy osłonę

3. Skręcamy max w lewo i mamy naszą przestrzeń operacyjną

4. Żarówkę można wymienić bez problemu, mimo elementów dolotu powietrza (po wyjęciu żarówki z oprawki można ją wyciągnąć do nadkola w celu rozpięcia złącza)

5. Wymienić halogen też się da, najlepszy jest do tego celu oczkowy, odgięty kluczyk 7mm (moja grzechotka 1/4" się tam nie zmieściła ze względu na dolot) - odkręcamy dwa wkręty po przekątnej i halogen wychodzi dołem

6. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności i otwieramy pifko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Do wymiany żarówki (ew. całego halogena) z prawej strony też nie trzeba ściągać zderzaka. Po zdjęciu osłony silnika, koła i nadkola trzeba odkręcić dolne śruby zbiornika płynu spryskiwacza w celu odsunięcia go, co pozwoli na zrobienie sobie wystarczającej ilości miejsca do wymiany. W każdym razie tyle zrobił mój mechanik i bez większych problemów wymienił rozbity halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!