Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jestem na kupnie scenica II 1.9dCi 120KM '04


georgedg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na kupnie Renault Megane Scenic II z silnikiem 1.9 dCi 120KM.

W sąsiednim mieście znalazłem dwie ciekawe oferty od jedneej osoby:

 

1) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4091699

 

2) http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4131785

 

Wersja wyposażenia obydwu to expression z tym że jedna ma klimatronic

 

Samochodów osobiście nie oglądałem gdyż nie miałem czasu. Obejżę w poniedziałek. Wstępnie rozmawiałem z gościem przez telefon i jest skłonny do negocjacji zjeżdża z ceny na opłaty. Itd, godzi się na sprawdzenie auta w ASO więc chyba nie ma nic do ukrycia.

 

Co sądzicie o tych ofertach? która wydaje się wam ciekawsza.? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przebiegi są podejrzane, to po pierwsze po drugie ceny?? na ebay.de fakt można wyrwać scenica w dobrej cenie ale m.in. 250 tys.km. w cuda nie wierze, za długo jezdze dieslami . Ten rocznik w lux wypasie i wiarugodnym przebiegu plus 5 - 6 tys. zł do ceny podanej w ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) ceny zależą od regiony i są raczej cenami podlegającymi negocjacjom

2) jeżeli był serwisowany w ASO to należy dokładnie przyglądnąć wpisom w książce gwarancyjnej, powinny być również raporty z przeglądów.

3) okazje się zdarzają ale rzadko, np moja koleżanka na Fiata sejczento (nie wiem jak sie to pisze) ma go już od 6-ciu lat przebieg na piątek (04.01.2008) ciut ponad 47 kkm

4) zawsze wskazana jest pewna doza niedowierzania

Zapomniał bym,

Liczę zawsze tak

Na zachodzie takie auta bardzo często używane są do dojazdów do pracy; zakładam 30 km dziennie w jedną stronę czyli 60 km/dzień średnio w miesiącu jest 20 dni roboczych czyli 20x60 = 1200 km rocznie daje to 12X1200=24000 km do tego należy doliczyć jazdy do sklepu na wycieczki itp co w rezultacie daje jakieś 5000 do 10000 km dodatkowo

W sumie należy liczyć, że auto przejedzie od 30 do 40 kkm rocznie.

Oczywiście są odstępstwa od tej reguły ale powinno to być mocno udokumentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg na pierwszy rzut oka taki sobie, można by rzec normalny. Chodź wiem że Miemcy z reguły jeżdżą więcej.. :mrgreen: Sam sprowadziłem sobie na początku ubiegłego już roku Lagunkę II Grandtour 1.9 dCi z Navi,ESP kupioną w grudniu 2003 z przebiegiem 148tyś. :mrgreen: W poniedziałek obejrzę samochód i wtedy napisze coś więcej. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o tego drugie to to wg mnie przedni zderzak w miejscu gdzie laczy sie z maska jest zle spasowany, z lewej strony przy lampie prawie nie ma szpary a z prawej jest ewidentnie widoczne

z tyly klapa tez krzywo spasowana,listwy na klapie i blotniku nie sa w prostej linii i to co sie najbardziej rzuca w oczy kolor klapy i zderzaka! porownaj do reszty nadwozia

jakos ciemniejszy ( moze takie foto ) widac jak na dloni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wtrące i ja swoje trzy grosze...

Ostatnio byłem w ASO Renault w Siedlcach. Ponieważ miałem chwilę czasu oglądalem stojące tam autka, a szczególnie nowe Clio i Megane. To co zapadło mi w pamięci to niedopasowanie elementów karoserii do siebie: błotniki - pokrywa silnika - przedni zderzak. Na pierwszy rzut oka widoczne były kilkumillimetrowe różnica pomiędzy lewą i prawą stroną. Gdybym widział to auto poza salonem to nikt nie przkonałby mnie że nie jest bite.... :mrgreen:

 

Podjechanie do ASO to chyba dobry pomysł. Za około 150 zl sprawdzą dokładnie auto łącznie z podpięciem kompa. A najważniejsze, że sprawdzisz historię samochodu w okresie, kiedy był serwisowany w ASO. Nawet, gdyby okres serwisowania obejmował tylko pierwszy rok lub dwa eksploatacji auta to będziesz miał wiarygodny przebieg w tym okresie. Na tej podstawie, przy tym samy właścicielu można założyć podobne przebiegi w pozostałych latach - tak sądzę...

 

Przed zakupem swojego Scenica oglądalem kilka egzemplarzy (razem z kumplem). Wszystkie w naszej zgodnej opinii wzbudzały podejrzenia jeśli chodzi o przebieg. Nie miały książek serwisowych lub miały jakieś "lewe".

Z tym nigdy nie będziesz miał pewności kupując auto od handlarza.

 

Mój Scenic miał przebieg 125tyś (rocznik 2005) a i tak mam pewne wątpliwość....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi scenic w/g mnie stoi w rajchu, jak szukałem dla siebie to sopotkałem wiele sceników które miały robione fotki pod tym garażem i widziałem że niektóre były sprowadzane z Węgier !? Poszukaj na mobile.de tam spotkałem kilka ofert przeniesionych żywcenm na nasze portale, oczywiście z inną ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj 3 scenic'ki tego gościa powiem tyle. Każdy z nich miał dzwona jeden większego drugi mniejszego;] Wszystkie 2 auta bez książki serwisowej jeden z 04' miał niby w 2004 ostatni przegląd przy przebiegu 43tys. a aktualnie na zegarku 87tyś. Bardzo to wiarygodne:/ Auta miały dzwona i na dodatek ktoś nie poskładał ich dokładnie. Widoczne szczeliny np. pomiędzy tylną klapą od bagażnika, szczeliny pomiędzy błotnikami a resztą karoserią. Na dodatek tego wszystkiego zaskoczenie gość godzi się na wizytę w ASO tylko po co;/ skoro każdy bez takiej wizyty widzi że te samochody to zwykłe szroty.

 

Krótko podsumuję;] Nie istnieją okazję, nie ma nic za darmo:P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!