Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka poduszki powietrznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z kontrolka poduszki powietrznej, posiadam megane I RL z jedną poducha powietrzna, problem wystąpił dopiero jak któregoś dnia odkreciłem poduche żeby dojsc do sruby mocowania kierownicy, bo miała lekki luz. Poduszke delikatnie odsunolem na bok zeby miec dojscie do śruby. Taśmy od poduszki powietrznej w ogóle nie dotykałem. Złożylem, wszystko dokreciłem i jak włącze zapłon to zapala sie kontrolka poduszki na 3s potem gaśnie i za około 7-8s znów sie zapala i caly czas świeci. Sprawdziłem wszystkie przewowdy pod siedzienem, kostki odłaczalem, styki poczyscilem i nic nie pomogło.

Co może być przyczyna ze cały czas sie pali ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery ;) ;) :) Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, kurcze a nie ma jakiegos innego sposobu zeby wykasowac ten blad ? :) troche mi szkoda $ bo pewnie podlaczenie kompa za 50-100zl na 1min roboty :/ a i od czego mogl wystapic ten blad jak zadnej ingerencji nie bylo ?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Nowe zdania zaczynamy z dużej litery ;) ;) :) Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zasadzie jak odsunołem na bok poduszkę to ta taśma nie powinna sie uszkodzić z tego względu, że jest w takim jakby plastikowym pancerzyku a ponadto taśma ta jest elastyczna to jak ona się mogła uszkodzić ? I teraz nie wiem czy jechać na komputer ten błąd skasować czy kupić na allegro tą taśme, są jeszcze inne sposoby żeby to sprawdzić lub obejśc?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jest w takim jakby plastikowym pancerzyku a ponadto taśma ta jest elastyczna to jak ona się mogła uszkodzić

Normalnie przerwałeś ścieżkę idącą w taśmie. Ewentualnie odłączyła się taśma z kostki. Proponuję podjechać na Clipa i sprawdzić gdzie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a powiedzcie mi czy jest sens kupowania używanych tych taśm np. na allegro? Widziałem już oferty od 10zł, wymontowanych z renuwek idących na złom, sprzedający zapewniali 100% sprawność produktu, 10zł nie dużo a zawsze mniej niz 50zł za podłączenie do komputera hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema.

 

Odswieże troszkę ten temat. Mianowicie od jakiegoś tygodnia świeci się kontrolka poduchy i SERV. Zdarzyło się raz, że kilka razy się zapaliła i gasła, ale działo sie to jak jechałem po typowej polskiej drodze, czyli masie dziur. Teraz jednak zgasnąć nie chce. Czytałem tematy na forum, ale nie udało mi się rozwiązac problemu. Dziś odłączyłem akumulator i poruszałem kostakami pod fotelami. Bez rezultatu. Stąd jedno z moich pytań. Poniżej wrzuciłem zdjęcia tycg kostek, które znajdują się pod fotelami. Pod jednym i drugim. Coś mi tam nie pasuje. Ale nie widzialem w innej megance podłączenia, więc proszę kolegów o weryfikację czy coś było kombinowane czy nie.

 

thumb_hosting_zdjec_1391111881__dsc_0045.jpg thumb_hosting_zdjec_1391111869__dsc_0044.jpg

 

Druga sprawa to taśma pod kierownicą. Jak najłatwiej i najszybciej zweryfikować jej stan. Czytałem na forum, że lubi się przecierać i podczas obracania kierownicą słychać jakiś delikatny "hałas". Coś było słychać jak obracałem kołem kierownicy ale myślałe, że gdzieś się plastik trze.

 

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowiutką taśmę poduchy i przy kręceniu kierownicą też słychać szelest (nie taki jak przy uszkodzonej, ale jakiś jednak jest) :/ Może więc tak ma być, ale najlepiej gdyby ktoś się wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej gdy nic nie słychać, bo świadczy to że nic tam nie obciera. Mechanizm jednak jest na tyle pokomplikowany że to mało prawdopodobne. Teoretycznie taśma ma tam być prowadzona bez tarcia. Jest jednak kilka innych ruchomych elementów.

Ja składając mechanizm, nasmarowałem ruchome elementy białym syntetycznym smarem. Od kilku lat po naprawie jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie odświeżę trochę temat, ale przydała by mi się wasza pomoc w swojej megance również mam kontrolkę serv+poduszka i po przeczytaniu tematu standardowo chciałem przepiać "3 razy kostki" tak jak to ktoś wyżej doradził jednak kostki u mnie  są przypięte do siedzeń ( wyglądają jak nigdy nie ruszane) i żadnym sposobem nie mogę ich rozpiąć, a samo ruszanie kablami nic nie dało. Czy ktos ma jakiś patent na rozpinanie tych kostek ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!