Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 - czy wymienić olej przy pierwszym przeglądzie


wred

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec roku Renia ma zaplanowany przegląd, ten po pierwszym roku. Przebieg niecałe 10 000 km. Wg komputera wymiana oleju będzie konieczna dopiero za 20 000 km / po 14 miesiącach. Zastanawiam się czy lepiej wymienić oleju teraz, czy wg wskazań. ASO winszuje dodatkowe 300 zł (różnica między kosztem przeglądu dla auta z przebiegiem 10k/30k, ten drugi wariant zapewne z wymianą oleju i ewentualnie innymi pracami).

Wiem że nadgorliwość to grzech ale zastanawiam się czy dla silnika po docieraniu taka wymiana nie byłaby zdrowa. I czy warto na tym oszczędzić. Wiem że dla diesli raczej nie warto, ale benzyniak?

Edytowane przez wred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniłem olej po przebiegu 1700km (po ok. 1,5 miesiąca od zakupu). Potem przy ok 11-12 tyś km (po roku od zakupu). Teraz mam 25,5 tyś km i będę ponownie wymieniał (przegląd okresowy po dwóch latach). Jak poprzednik - nie uważam się za nadgorliwego, ale jest takie powiedzenie: jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję za Wasze opinie.

Ale zadam pytanie inaczej - czy ktoś z Was wymienia olej w benzynowym 1.6 110KM według zaleceń producenta (tj. co 30 000 km / 2 lata) i miał z tego powodu problemy z silnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko poprzedni wymieniał olej min 30 a max 40 tys.km na rok, a olej od nowości 0W30. W historii auta pisze że wymienił olej dopiero po 32 tys. km czyli po 7 miesiącach od wyjazdu z salonu. A KZFR był wymieniony razem z rozrządem przy 89 tys. km ale w ramach akcji i pisało że KZFR bezpłatnie wymieniono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab a brak problemów z KZFR do jakich przebiegów śledziłeś? Czy może wymieniałeś koła razem z rozrządem, po 90kkm?

do różnych w różnych samochodach. Najwięcej nakręcił SII - grubo powyżej 100tys. KZFR na bank nie był wymieniany (przynajmniej za mojej kadencji) bo bym o tym wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki raz jeszcze za Wasze opinie, przeanalizowałem uważnie. Auto już po przeglądzie, mechanik z ASO pytany o sens wymiany oleju po 10k odwołał się do zaleceń producenta, więc przysknerzyłem na tej wymianie i czekam do przeglądu po 2 latach.

Oczywiście jak silnik mi się zatrze albo poleci KZFR to będę alarmował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!