Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Na trasie ciężej chodzi skrzynia biegów


splice

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zacze od początku bo to wszystko może być ważne. Miałem świerzy olej w skrzyni (oczywiście elf NFJ), 2 razy w tygodniu robie trase 700km i za którymś razem urwał mi się ten łącznik co idzie ze skrzyni do prawej dłuższej półosi, efekt tego nie mogłem dalej jechać. Samochód scholowany, łącznik wymieniony razem z całą półosią. Jade znowu pod koniec przy postoju zaczynało mi śmierdzieć gumą wewnątrz, wróciłem do domu (razem 1400km) i na kanale okazało się że ucieka mi olej z uszczelniacza skrzyni z tego od strony dłuższej półosi. Wymieniłem uszczelniacz, dolałem oleju (brakowało 1L, było 2 L), wyjechałem znowu, ale przejechałem tylko 50km i miałem taki efekt jak przy zerwanej półosi, przy 160km/h szarpnąło raz, po kilkuset metrach szarpneło znowu dwa razy i zaraz było tylko taki trrrrrrrrr i przestał przenosić napęd, wrzuciłem na luz i zatrzymałem się. Myślałem że znowu łączenie półosi urwałem, ale samochód ruszył. Wróciłem nim do domu, ściągnąłem półosie ale były OK, wszystkie frezy były w porżadku. I teraz pytanie czy to coś ze skrzynią czy może sprzęgło czy jeszcze coś innego. Od tej pory przjechałm nim 400km i efektu utraty napędu nie było ale został mi jeden dziwny efekt który mocno mnie niepokoi i boje się nim dalej jechać. Jak samochód jest zimny to biegi zmieniam bez najmniejszego problemu, leciutko, natomiast wyjeżdżam w trase na 5 biegu jade spokojnie 100-140 km/h i jak dochodzi do zredukowania np na 4 bieg to skrzynia bardzo ciężko mi chodzi, musze używać siły żeby bieg zmienić. Jak samochód postoi i wystygnie to wszystko wraca do normy i puki jest zimny to biegi chodzą leciutko. Co może być przyczyną w sceniku ciężko chodzącego lewarka zmiany biegów na rozgrzanym silniku?

 

Dodam jeszcze że skrzynia nie chodzi ani głośniej ani nic, łożysk nie słychać, w oleju opiłków niby też nie widać. Proszę o pomoc, we wtorek mam trase 700km i nie wiem czy nim jechać czy nie :/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!