Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik Renault Scenic diesel


zawisza1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kto wie co to za model silnika w Scenicu? To jest diesel ale jakiś dziwny(filtr powietrza jak od 2.0 benzyna). Jak rozpoznać silnik 1.9DTI 98Km? Jakie są oznaczenia? Jeżeli ktoś ma zdjęcia takiego silnika to poproszę.Dzięki za pomoc.

post-5573-1199621055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tabliczkę znamionową silnika i tam masz jego oznaczenie. szukaj na bloku koło filtra powietrza. takie obudowy filtrów były w dieslach. u mnie w zwykłym D jest taka sama.

 

poprawiłem w takim razie błąd.

post-5486-1199621310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na DTi, bo:

a) nie ma pokrywy ( nie wygląda też jakby była tylko zdjęta

:?: brakuje rur biegnących do IC ( który jest za lewą lampą )

c) filtr powietrza w DTi jest okrągły

 

Ale mogę się mylić, bo ja z bliska widziałem tylko 2 sztuki DTi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dti 98 km ma oznaczenie F9Q, sterowany jest komputerem, linka gazu idzie tylko do potencjometru sterujacego obciążeniem, filtr powietrza jest prostokatny i umieszczony nad głowica, pompa wtryskowa sterowane elektronicznie, bez żadnych ciegieł tylko z wtyczką el.

 

[ Dodano: 2008-01-08, 17:33 ]

zawisza1980,

 

[ Dodano: 2008-01-08, 17:36 ]

zawisza1980,

post-4670-1199809771_thumb.jpg

post-1-1199809771_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura doprowadza powietrze do filtra. :?:

 

[ Dodano: 2008-01-09, 06:22 ]

No to aniewa twoje fotki przedstawiają inny sinik niż mój ( inna obudowa, korek oleju w innym miejscu ), a ja mam dTi. Czy aby na pewno ten na twoich fotach to nie dci?

 

Były trzy wersje silnika dTi: F9Q734, F9Q736 i F9Q744. Ten na fotce to 736 lub 744, a Ty napewno masz 734. Te dwie ostatnie wersje montowane były dopiero w Scenic-ach po liftingu czyli phII (ewentualnie w ostatnich egzemplarzach phI w drugiej połowie 99r.). :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu 1 ph1 z silnikiem dTi filtr jest w kształcie okrągłej tuby, a nie owalny jak na zdjęciu od @zawisza1980, i znajduje sie on przy lewym nadkolu. Wlew oleju jest w tym samym miejscu jak na zdjęciu @zawisza1980. Aha, silnik dTi powinien posiadać osłonę (obudowę) koloru czarnego.

Zdjęcia @aniewa przedstawiają nowszy model scenica - ph2. Tutaj już zmienili lokalizacje filtra powietrza i korka wlewu oleju. No i dali ładniejszą osłonę silnika :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te fotki aniewy to nie jestem pewien czy jest to ph2 bo nie ma w komorze silnika akumulatora (po zmianie umiejscowienia filtra powietrza w wersji 736 akumulator trafił na jego stare miejsce). Wygląda mi to na jakąś przekładkę, chyba że fabryka wkładała przez jakiś czas silnik 736 zostawiając akumulator w kabinie, w co jednak wątpię.

post-114-1199857190_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akumulator w podszybiu, filtr powietrza mam w osłonie tej czarnej co jest napisane Renault, a tej rury nie mam chyba muszę dziś zobaczyć, ale nie kojarzę abym miał, może ktoś zwalił tą rurę ?? :-/ , -a propos tego akumulatora w podszybiu konstruktorzy z Renault nie popisali sie tym, bo chcąc wyjąć ak., trzeba sporo poodkręcać i sie po gimnastykować :?:

 

[ Dodano: 2008-01-09, 09:19 ]

ja mam renie z połowy 2000 roku :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jerry, __Marcin__, zdjecia przedstawiają slnik 1,9dti F9Q- 736

Auto wyprodukowane na poczatku roku 1999. scenik phI z modyfikacją kabiny wewnatrz jak w phII (zestaw wskaźników, kierownica), Moc silnika 98 km, 200Nm.

Akumulator znajduje się pod fotelem pasażera. Rura obok wlewu oleju to wlot powietrza do filtra.

post-4670-1199873024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik nie posiada osłony. Przewody z boku do powietrza są. Więc to jest DTI? Co to jest to oznaczone strzałką? Widziałem kilka takich zdjęć. Na jednych ta czarna skrzynka jest a na inny nie ma.

post-5573-1200079527_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!