Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok 2 mies temu spadł mi poziom płynu chłodniczego z prawie max na min . Dolałem i jeździłem za jakiś czas dolałem znowu ale w sumie nie dużo, od jakiegoś pół miesiąca zauważył em plame pod autem mniej więcej środek auta ale trochę bardziej od strony kierowcy . Zacząłem szukać co może być przyczyną i znalazłem że ubywa trochę koło termostatu, są tam 3 śruby, dokręciłem je mocniej . Nic to nie dalo. Zasmarowałem to pasta uszczelniajaca i dalej sie poci . Moje pytanie , duzo jest roboty żeby to samemu zrobić? da się kupić samą uszczelkę ??trzeba płyn spuszczać i jak odpowietrzyć okład ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie inny model silnika ale problem identyczny thumb_hosting_zdjec_1373579020__uszkodzenie_obudowy_termostatu.jpg Czyli możliwa identyczna usterka.Uszkodzona obudowa termostatu i wymiana samej uszczelki jest bez sensu.Ja płyn spuszczałem.Ale u Ciebie może być co innego.Wymontujesz-zobaczysz.

Edytowane przez tekmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu jak najbardziej samemu to zrobisz, musisz spuścić płyn (który i tak sam by wyleciał po odkręceniu obudowy termostatu) opis odpowietrzenia znajdziesz na forum i w ks. sam naprawiam. Na pracę wygospodaruj sobie z 2-3 godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam 3 śruby, dokręciłem je mocniej

Ja naliczyłem 7 + odpowietrznik :D

duzo jest roboty żeby to samemu zrobić?

Trochę jest, trzeba płyn spuścić, zdemontować parę rurek, tak z 2-3 godz. max. ale ciepło by się przydało :-)

da się kupić samą uszczelkę ?

Tak!

Wprawdzie inny model silnika ale problem identyczny

Może identyczny, ale w tych silnikach obudowa termostatu jest metalowa, więc raczej wątpliwe, żeby pękła tak jak plastikowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mnie spotkała taka usterka, zauważyłem dopiero gdy zrobiło się zimno w aucie. Podniosłem maskę i widzę pusty zbiorniczek, patrzę na termostat a dookoła niego wszystko od płynu. Zdziwiło mnie to trochę bo w kwietniu miałem zakładany nowy. Zamówiłem Wahlera (95zł). Po założeniu wszystko wydawało się ok, ale wydaje mi się że moje auto już nie grzeje jak kiedyś i nie wiem co z tym teraz zrobić? Może macie jakieś pomysły co dalej??

post-13619-0-28881100-1386570404_thumb.jpg

post-13619-0-95812000-1386570414_thumb.jpg

Edytowane przez marcin.slaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Daruj sobie. Kiedyś takie coś użyłem, potem były problemy z chłodzeniem silnika.

Mocno wątpię, żebyś miał nieszczelność na chłodnicy, częściej cieknie ma połączeniach i rurach.

Znalazłeś miejsce ewentualnego wycieku, na tym się skup, a nie dolewaj jakiś uszczelniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!