Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie przy włączonej klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moją Meganką I 1,4 16v z instalacja gazową.

<><><><><><><><><><>><><><><>

W momencie kiedy jest włączona klimatyzacja, spod maski wydobywa się równomierny, cykliczny stukot. Jest on słyszalny tylko przy włączonej klimatyzacji - kiedy włączam normalną dmuchawę, nic nie słychać.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co to może być? Ile może kosztować naprawa? Czy jeżeli nie będę włączał klimatyzacji, mogę z tym jeździć przez jakiś czas?

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

z góry dziękuje za odpowiedzi

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie kiedy jest włączona klimatyzacja,

Sprężarka się kończy, ewentualnie napęd paska akcesorii, ale raczej to pierwsze.

Dmuchawa jest jedna nie ma normalnej i nienormalnej :(

Co do ceny, to odsyłam na allegro znajdziesz ceny sprężarek używek i regenerowanych, ewentualnie ASO, ale tam będzie drogo.

Dolicz jakieś 200-300 zł za wyjęcie i włożenie sprężarki, trzeba też odciągnąć czynnik i wymienić osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź,

 

A jeżeli przez jakiś czas nie bede wlanczal klimatyzacji, to można z tym chwile pojeździć? Chodzi oczywiście o odlożenie tego kosztu w czasie

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, możliwe, że nie masz czynnika w klimatyzacji i dlatego słyszysz ten dźwięk.

Trzeba by odwiedzić zakład, który zajmuje się klimatyzacją samochodową.

Czasami tak się dzieje, że pomimo niskiego poziomu czynnika w układzie sprężarka się uruchamia.

Jeździć możesz, ale usterkę trzeba znaleźć, im szybciej tym lepiej.

Zięć już tak rok jeździ, nie daje się namówić na wymianę sprężarki, a ma zdiagnozowane uszkodzenie sprężarki.

Mechanik twierdzi, że nie może znaleźć odpowiedniej sprężarki ja znalazłem po 15 min, są i używki, i regenerowane, w różnych cenach.

Po włączeniu klimatyzacji, warczy mu pod maską, czyli tak jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Kontynuując temat.

U mnie wszystko chyba zaczęło się po wymianie paska akcesorii i rzekomo napinacza (nie wiem, bo już nie ufam mechanikom).

Najpierw po prostu coś wyło ale mechanik powiedział że tak ma być

Potem po uruchomieniu zimnego silnika włychać było nie stuk ale cykliczne "tarcie" coś w rodzaju szu-szu-szu-szu itd z okolicy sprężarki.

Teraz właśnie już przy włączonej klimatyzacji stuka niemiłosiernie.

W maju miałem sprawdzany układ w ASO więc chyba czynnik jest, choć czasem przy włączeniu się klimy słychac przez chwilę szum w przewodach tak jaki gaz się rozprężał czy coś.

 

Czy to też jest objaw psującej się sprężarki, może jej sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju miałem sprawdzany układ w ASO więc chyba czynnik jest,

W ASO mogli uszkodzić zaworek, przy nabijaniu czynnika i od maja czynnik uciekł. Od taki przykład. Zakładanie, że czynnik w układzie jest nie sprawdziwszy tego w rzeczywistości nadal będziesz się zastanawiał co się tłucze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!