Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

propozycja nowego dzialu-kompedium wiedzy


Human Resources

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wychodze z propozycja ktora moim zdaniem powinna w lepszy sposob wykorzystac zasoby forum i uczynic je bardziej czytelnym i przejrzystym. Chodzi mianowicie o utworzenie w kategorii glownej forum dzialu, w ktorym zebrana bedzie cala teoretyczna wiedza dot. meganek, czyli np;

-instrukcje obslugi

-schematy budowy aut

-poradniki z serii (how to) itp........

wydaje mi sie ze w ten sposob latwiej bedzie mozna znalesc interesujace nas zrodla wiedzy bez potrzeby przeszukiwania starych postow (jak np ktos wrzuca przydatne schematy budowy auta, ale po jakims czasie trzeba niezle przegrzebac forum by odnalesc interesujacy nas post). inna sprawa jest to ze w momencie gdy otwieramy np forum glowne to pare 'waznych' tematow (np naklejki, swiateczna paczka , how to itp) przyslania biezace posty. Dlatego tez mozna zredukowac ilosc 'waznych' zagadnien i , tak jak wspomnialem, wyrzucic posty dotyczace instrukcji obslugi/how to itp do nowego dzialu

Nowy dzial moze sie nazywac np kompedium wiedzy- pomysl z nazwa 'sciagnalem' z innego forum motorycacyjnego, ktorego jestem uzytkownikiem , i musze przyznac ze na tamtej stronie ww idea sprawdza sie znakomicie.

Administracje forum prosze o rozpatrzenie mojej propozycji a w razie negatywnej odpowiedzi o argumantacje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Resources, To co proponujesz już jest na forum. Zobacz w download

Niestety, nie wszystko co wymieniłeś może tam się znaleźć. Jest coś takiego jak prawo autorskie. Jeśli nie jesteś autorem zamieszczonego "źródła wiedzy", albo nie posiadasz zgody autora na zamieszczenie w internecie, wklejenie czegoś takiego jest nielegalne i jest ścigane przez prawo. Czym to może skończyć się dla forum, chyba nie muszę pisać. Jest jeszcze możliwe linkowanie. Niestety niektóre portale, każą sobie za to płacić. Jak do tej pory, nie słyszałem o jakiejś zbiórce kasy na forum, na te cele. Tak wiec i to nie wyjdzie.

Zamieszczać można poradniki, i inne materiały, których sami jesteśmy autorami. W tym celu należy skontaktować się z Administratorem.

 

Ps. PW kolega czasami odbiera :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś podobnym, można by to nazwać np. 'baza wiedzy' w którym zamieszczał(a) byś rozwiązane problemy zgłaszane na forum. Krótki i zwięzły opis w temacie, w opisie szczegółowe rozwinięcie objawów i podanie rozwiązania problemu koszty itp.

Takie opisy zamieszczali by np. autorzy tematów ze zgłaszanym problemem ( jako podzięka za pomoc :?: ) no i co najważniejsze nie trzeba było by latać po rozwlekłych wątkach odbiegających często od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gojkien-dziekuje serdecznie za obiektywna odpowiedz. mam tylko takie pytanie, jaka jest roznica (w kwesti statusu prawnego o ktorym wspominales) miedzy tym ze mozna cos sciagnac z dzialu download, tuning itp a nowego, proponowanego przeze mnie dzialu pt 'kompedium wiedzy' . Jezeli jest to ogolnodostepny link, rozniacy sie tylko umiejscowieniem na forum to ja nie widze roznicy. :-/

Zreszta (niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie) nie bardzo mi sie chce wierzyc w to zeby np schemat budowy megane, instrukcja obslugi itp byly chronione prawem autorskim :shock: :?: a jezeli jest to jest to rownoznaczne z tym ze juz zostalo popelnione przestepstwo, bo takowe schematy/rysunki itp byly wielokrotnie wklejane na forum.

wklejenie czegoś takiego jest nielegalne i jest ścigane przez prawo

 

zreszta z tego co mi sie wydaje poradniki pt (how to) sa chyba wlasnosci intelektualna nastych forumowiczow, od ktorych zgode na uzytkowanie chyba latwo jest uzyskac :shock:

 

widze ze troche zboczylismy z tematu....

prosze caly ADMIN BOARD o wypowiedzenie sie co o tym sadzicie

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Human Resources, prawa autorskie to grząski grunt - a z uwagi na to że forum nie jest instytucją non-profit to trzeba byc ostrożnym :?:

Ale czerpiąc troszke z twojego pomysłu wyrażniej napisanego w poście Marcinescu, zastanawiałbym sie czy nie warto by było przeredagować i przewertować popularne tematy i napisać zwięzłą wypowiedź w ktorej łatwo by było znaleźć i swój problem i jego rozwiązanie.

Często piszemy nowym: skorzystaj z szukaj albo było już na forum, ale dla osob ktore dopiero zaczely przygode z forum przejrzenie wątku o felgach aluminiowych gdzie jest 500 postów może stwarzać problem. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piok, forum nie jest non-profit ? Hmm, chyba jednak jest, bo czasami trzeba dołożyć z własnej kieszeni.

Od początku mojej dzialalności w Internecie starałem się dbać o poszanowania cudzej własności i praw autorskich, dlatego nie ma mowy o umieszczaniu czegoś na co nie mam zgody.

Wiadomo, że należałoby wszystkie tematy przejrzeć, uporządkować i porobić poradniki. Pytanie tylko kiedy ? Bez pomocy samych użytkowników jest to ciężkie do zrobienia. Zakładanie kolejnego działu uważam za niepotrzebne. Wystarczy "tylko" porobić poradniki i wrzucić do downloadu. Za zasadne uważam wyeksponowanie poprzez link bezpośredni, kategorii Manuale w downloadzie np. jako "podforum" w dziale technicznym. W rzeczywiści zamiast podforum zobaczymy spis plików do pobrania.

 

Dodam tylko, tak dla informacji. Każdy użytkownik sam odpowiada, za to co umieszcza na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja nie napisałem że ono przynosi Ci dochody, to nie nasza-klasa która ma już 6mln (przynajmniej tak sie chwalą) i praca włożona przez nich już sie zwróciła - ty włożyłeś w to mnóstwo pracy (co przekłada sie na pieniędze) ale mam świadomość że od strony prawnej nikt nie będzie do tego tak podchodził. I w przypadku gdyby ktoś sie "przypierwiastkował" o prawa autorskie o odszkodowanie ubiegałby sie jak od normalnej firmy.

 

[ Dodano: 2008-01-11, 19:43 ]

P.S. Pracuje w firmie która jest niedochodowa (z założenia statutowego), ale brak statusu "non-profit" też nas ogranicza i w przypadku np ZAIKS'a płacić musimy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie kolejnego działu uważam za niepotrzebne.

glos glownego admina uwazam w tej sprawie za decydujacy.

Szkoda ze moje propozycja nie spotkala sie z aprobata, tymbardziej, ze tak jak napisalem powyzej, uwazalem ze moze byc to duze udogodnienie w uzytkowaniu forum

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze: Nie podejmujmy się kolejnego projektu póki nie skończyliśmy jeszcze poprzednich np. działu download, który może być wykorzystany do realizacji pomysłu Human Resources (np. po przez tworzeniu tutoriali w pdfie). ;-)

 

Poza tym tak wielu chętnych było na tworzenie instrukcji, manuali a do dziś powstało ich nie za dużo :roll:

 

Generalnie pomysł HR'a można by wykorzystać tworząc temat z linkami do instrukcji, plików czy konfiguratorów (np. opon, felg) zawierających pomocne informacje, ale nie widzę sensu tworzyć nowego działu, gdyż nie ma chętnych do jego zapełniania (niestety od pomysłu do realizacji jest długa droga :-/ ) W takim temacie można by umieszczać linki do postów na forum zawierających różnorakie opisy, tak, aby przeglądając ten temat można było szybko przeskakiwać do wybranych zagadnień. Coś na wzór abstraktów w literaturze naukowej/fachowej. Taki temat mógłby być podwieszony w dziale ogólnym.

 

podsumowanie: pomysł może być, ale nie w tak rozbudowanej formie jak zakreślił HR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!