Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Grand Scenic


shreq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Szukam Grand Scenic i dzisiaj znalalzłem takie ogłoszenie http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-super-wyposazenie-C31765246.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jest sprowadzany z Holandii i prosze o opinie tego auta.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Prosze o pomoc

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wierzchu ładnie, ale:

-fotel kierowcy coś mi nie pasuje, w ph I powinien mieć stolik z obramowaniem jak w prawym fotelu, tutaj ma bez czyli taki jak w ph II i pytanie dlaczego? Poza tym ma dźwignię regulacji pochylenia oparcia z boku od strony drzwi, na moje oko fotel wymieniany i włożyli poliftowy. Ponawiam pytanie dlaczego? Czyżby był bardziej wysiedziany niż licznikowe 150000 km?

-ESP/ASR brak;

-sprawdź co to za instalacja gazowa żeby nie było później niespodzianek że nikt nie bedzie chciał tego serwisować (wypytaj o typ i popytaj okolicznych gazowników czy takie tez serwisują);

-czy butla gazowa ma homologację? Jakby nie patrzeć stuknie jej 10 lat;

-przebieg..... pffffff..... moje Volvo 440 z 1994 r. jak je kupowałem w 2002 r.też miało niepełne 150000 km. po czym licznik mi "przeskoczył" na 260000 km. jak miało wejść 160000... ku przestrodze, tutaj raczej nie przeskoczy;

-naklejek na progach nie widzę ale to może być kwestia moich oczu :)

-jakoś wydaje mi się że prawa lampa wygląda na świeższą.

 

Mnie akurat nie przekonuje, co do fotela, piszą że to 2006 r. czyli z pogranicza ph I i II ale poki co jeszcze się z takimi wątpliwościami nie spotkałem. Jezeli byłoby dostępne zdjęcie prawego fotela przez drzwi mogłoby rozwiać watpliwości (dźwignia regulacji oparcia jak w lewym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziekuje za informacje. Będe szukac dalej Scenica.

 

Dodano: 27 sty 2014 - 09:33

Znalazłem 2 ogłoszenia i proszę o opinie

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-xenon-navi-skora-solar-gaz-C31754361.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-b-g-140-koni-C31987377.html

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pierwszy mi bardzo podoba tylko patrze na dziwne tablice rejestracyjne i nie wiem czy sa takie tablice niemieckie?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Prosze o informacje

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
poprawłem link do ogłoszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1:

-tablice chyba własnej roboty, nie wiem jak z powrotem na kołach ale bym się bał;

-zapewne więc zakup "na Niemca";

-cena chyba do opłat;

-gdzie antena?

-kratka chłodnicy powinna być z niby chromowanymi krawędziami (poziome), listwa pozioma w kratce zderzaka i okulary halogenów raczej też;

-chyba był polerowany i ktoś się trochę nie przyłożył, zdjęcie lewego boku na tylnym słupku, dla mnie to wygląda koszmarnie;

-brak ESP (czego by nie mówił nie ma wyłacznika-a jak go nie ma to ESP też nie ma), jest tylko ten od czujników parkowania;

-przypominam o pytaniach o gaz;

-fotel kierowcy nie jest specjalnie wymęczony;

-wersja bardzo ładna.

 

Podjedź obejrzeć i przejrzyj dokładnie dokumenty czy aby to nie jest 2007 z I rejestracją 2008 (stary numer).

 

Nr 2:

-CENA!!! I niech się zdecyduje czy jest opłacony czy do opłat bo z opisu wynika ze nie wie co pisze...

-gaz jak zwykle;

-rocznik-jak w tym z poz. 1. Bo wpisany 2006 r. a jeszcze przedliftowy (różnica na pierwszy rzut oka w przednich lampach-jezeli ph I nie ma ksenonów to nie ma soczewek, wszystkie ph II miały soczewki lub ksenony);

-czujniki parkowania nieoryginalne;

-akumulator był odłączany/rozładowany i nawet zegara nie ustawili, no chyba że w dzień polarny zdjęcie robione i o 1:45 jest tak jasno...

-fotel kierowcy w normie;

-naklejek na progach nie zauważyłem (co nie znaczy że ich brak);

-diabli wiedzą czy ma ESP czy nie, zdjęcia panelu z regulacją swiateł nie widać a obok jest włącznik. Sprawdź czy jest oryginalny wyłącznik czujników parkowania, jak jest to jasne że tylny zderzak dostał i wymienili na to co było (z listwą do wersji bez czujników).

 

Obejrzyj ale weź pod uwagę wszelkie wątpliwości co wpisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,tablice sa holenderskie zjazdowe(robione samemu bo o 50 euro tansze)jest z Gazem to na bank ma powyzej 200tys km przebiegu.Mieszkam w holandi to wiem ile km robi sie na gazie .Podatek aauta z gazem jest o 50% wiekszy od benzyny (czyli za grand scenic podatek drogowy na kwartal 310!!! EURO),To na gazie jazdza ludzie z duzymi przelotami 30tys rocznie,szukalem scenica z gazem i w roczniku 2005 to nizej niz 240tys nie schodzilo.Jest jeden plus ze holenderskie inst.Lpg sa GENIALNE(VIALLE)KOLEGA NIECH SPRAWDZI PRZEBIEG AUTA W aso (dwie karty)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden plus ze holenderskie inst.Lpg sa GENIALNE(VIALLE)

Fajnie że o jakości instalacji napisałeś. Z moich wspomnień z Volvo też uważam że była świetna. Tylko to co piszę co chwila, sprawdzić czy lokalni gazownicy bedą chcieli i umieli się tym zająć w odpowiedni sposób (za czasów mojej 440 praktycznie nie było takich warsztatów a i moja niewiedza na temat gazu pewnie miała trochę wpływu na problemy z tym samochodem). A co do przebiegów to zostawiam bez komentarza <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Znalazłem kolejne auto

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-2-0-16v-b-gaz-panorama-7-osob-C32597068.html

 

Prosze o opinie o tym aucie bo jutro mam zamiar jechać tam zobaczyć. Na co zwrócić uwage przy zakupie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny samochód ale:

-ESP nie ma;

-nawigacja chyba mała patrząc na zdjęcia;

-2006 r. i przedliftowy, ewentualnie sprawdź czy przypadkiem to nie jest 2005 r. rejestrowany pierwszt raz w 2006;

-fotel kierowcy już z poliftowego (inny układ dźwigni, stolik bez ramki);

-naklejek na blotnikach nie widzę;

-klimatronik ma, ale nie dwustrefowy :)

-ilość poduszek trochę się nie zgadza, jest 8 (2x przód, 2x bok, 2x kurtyna), ale przecież 10 lepiej wygląda :)

-możliwa kontrola na stacji diagnostycznej, super, ale przyciśnij gościa o ASO;

-moje zwykłe zastrzezenia co do układu przebieg/gaz, podejrzewam że może być trochę większy, ale już wspominałem o tym w innym miejscu.

 

Ze zdjęć wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje

 

Rozmawialem z sprzedawca i zgodził sie na sprawdzenie auta w stacji diagnostycznej natomiast do ASO nie bo nie jest ubezpieczony.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi i czy sprzedawca cos ukrywa?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce w ASO to bym m u zasugerował żeby poszedł sobie na spacer. Co ma ubezpieczenie? SKP ma pewnie za płotem ze szwagrem jako kierownikiem, więc nawet jak podstawi tam Passata to powiedzą że ten Scenic jest super :( Moim zdaniem coś ukrywa jak nie chce się zgodzić na ASO, a co Ty zrobisz to już zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czarnego zrezygnowałem.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Znalazlem kolejne ogloszenie Grand Scenica pod linkiem http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-full-opcja-stan-idealny-100-C32745270.html

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Prosze o opinie tego auta choc mi sie wydaje ze dlugo stoi. Czy przebieg moze byc prawdziwy? W ogloszeniu wlasciciel zgadza sie na ASO RENAULT.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Drugi grand z rocznika 2007

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

http://otomoto.pl/renault-grand-scenic-luxe-sekwencja-liftnig-2-0-C32765171.html

 

Pozdrawiam

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 1 po kliknięciu w link informuje mnie ze jestem w lesie :?:

 

Nr 2:

-niestarannie złożone plastiki pasa przedniego pod maską;

-brak ESP;

-wymęczona kratka nawiewu po stronie pasazera (jakby wyłamany jeden listek);

-spalanie mi się podoba <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!