Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 piszczenie po rozgrzaniu silnika


mrbee

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to mój pierwszy post na tym forum, więc witam serdecznie.

Stałem się posiadaczem '03 Meganki II 1.6 pare miesięcy temu. Miesiąc po zakupie usłyszałem dziwne dźwięki z komory silnika. Dźwięk zaczął się pojawiać jedynie po rozgrzaniu silnika i po przejechaniu pewnego dystansu (zazwyczaj 7-8km) i urasta on do poziomu słyszalnego w podanym niżej linku do filmiku. Dźwięk cichnie, ale nie ustaje po tym jak samochód po jeździe chwile odpoczywa. Pierwsza diagnoza to koło pasowe alternatora, lecz jak później mechanik w powszechnie znanym i dobrym serwisie stwierdził - można jeździć bez obaw. Po 6000 km, w świątecznej przerwie postanowiłem wymienić olej i przy okazji podjechać do znajomego mechanika, aby "rzucił uchem" na ten dźwięk. Pojeździliśmy trochę na trasie, po czym mechanik stwierdził - pompa wody. Dostali się do niej i okazało się że z pompą wody wszystko ok. Następnie padło podejrzenie na pasek rozrządu. Sprawdzono "zegarem", poprawiono, piszczy jakby słabiej, ale nadal. Wymieniona została jedna z rolek osprzętu oraz naprawiony mały wyciek oleju z zaworów.

 

Pasek rozrządu ContiTech, cały rozrząd wymieniany 15kkm temu.

Link:

Piszczenie, które mam na myśli występuje 0:00-0:10. Dalej dźwięki braku czynnika chłodzącego klimatyzacji.

 

Co Wam, drodzy użytkownicy sugeruje ten dźwięk? Pompa albo pasek tak szybko stracił na jakości?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Dodano: 18 sty 2014 - 18:57

Żeby temat nie umarł dopowiem, że podczas obecnych mrozów zauważyłem, że ten dźwięk albo nie występuje albo jest bardzo słabo słyszalny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie to jest to dźwięk łożysk alternatora.

Jak piszczy rolka alternatora to należy ją wymienić i to bezwzględnie.

Zobacz czy alternator nie jest gorący? "Normalna" temp. alternatora to taka, że jak położysz na nim dłoń i wytrzymasz dłużej niż 1 min to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne objawy początku końca alternatora? Przyznam szczerze, że nawet jak było cieplej na zewnątrz to nie poczułem jakiś ogromnych temperatur z okolic alternatora. Nadal w sumie się zastanawiam czy pompa wody lub pasek rozrządu mogą wydawać takie dźwięki w zależności od temperatury zewn. Na razie jest cisza na tym mrozie, zobaczymy co będzie, gdy się ociepli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwo sprawdzić , zdjąć pasek , zobaczyć czy piszczy dalej.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeśli nie to wina osprzętu , na moje któraś rolka , albo pasek.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Jeśli dalej piszczy to wina jest gdzieś w rozrządzie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@RNAcid - myślałem, że się udało. Rok temu poprosiłem o zmianę paska wielorowkowego i piszczenie praktycznie ustało. Niestety miesiąc temu powróciło. Zauważyłem, że jak "przypadkiem" chlapnę wodą na pasek, to piszczenie ustaje na chwilę. Słyszałem opinie, że to może być napinacz paska. Nie wiem na ile jest to poważna usterka, ale pewnie będzie trzeba się znów z tym samym przjechać, do magika. Będzie to 3 podejście :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!