Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check child safety device


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Przed miesiacem skonczyl sie akumulator. Po wymianie wszystko funkcjonuje normalnie, poza tytulowym bledem wysietlanym przy starcie silnika. Komunikat ten po chwili znika, zostaje zas zapalona pomaranczowa kontrolka z symbolem klucza. Rozumiem, ze ta kontrolka jest ogolna sygnalizacja bledow - w tym wypadku odnosi sie do tego child safety device.

Probowalismy nastepujacych sztuczek:

- odpiecie zasilania kompa

- zdjecie klem z aku

-sprawdzenie bezpiecznikow

- zapinanie i rozpinanie wszystkich pasow (dziala normalnie - zapinajac tylne, slychac pikniecie, to samo przy rozpinaniu)

- kasowanie wyswietlania bledo wciskajac przycisk na dzwigni przy kierownicy

- blokowanie i odblokowywanie otwierania drzwi od srodka

Nic nie pomaga, pomaranczowa kontrolka z kluczem pali sie stale.

 

Macie moze jakies rady, jak sie tego pozbyc?

Z gory bardzo dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie to coś związanego z blokadą otwierania drzwi od środka, a nie z pasami bezpieczeństwa. Proponuję podpiąć samochód pod kompa i wykasować błędy, a jak to nie pomoże, to wtedy zacząć działać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki komunikat pojawił się kiedy odłączyłem wiązkę tylnych prawych drzwi

(bez odłączania akumulatora - "byłem przekonany, że się nic nie stanie")

Po ponownym podłączeniu złącza drzwi i odłączeniu na minutę akumulatora i ponownym podłączeniu (reset zasilania) komunikat już się nie pojawił.

 

Check child safety device - jest to system ochrony dzieci/pasażerów na tylnej kanapie.

Polega na blokowaniu otwierania drzwi za pomocą wewnętrznej klamki oraz blokowanie otwierania okna.

Blokadą można włączyć z poziomu panelu kierowcy lub przy pomocy mechanicznych przełączników w tylnych drzwiach.

Komunikat pojawia się jeśli komputer wykryje jakieś nieprawidłowości w tym systemie

i dopóki nie zostaną usunięte, komunikat i kluczyk będą wyskakiwać za każdym razem po uruchomieniu :)

 

Pobaw się przełącznikiem w panelu kierowcy, posłuchaj czy silniki w tylnych drzwiach działają i odłączają otwieranie klamką.

Sprawdź na odłączonym akumulatorze, czy do złącz tylnych drzwi (w słupkach) nie dostała się wilgoć lub czy nie są skorodowane.

W zamku tylnych drzwi znajdują się dwa czujniki.

Jeden informuje komputer o tym czy drzwi są otwarte/zamknięte, a drugi o tym czy blokada otwierania jest włączona.

 

Załączam dwa pomocne pliki:

S46.PDF

0079_A3.PDF

Edytowane przez piotr.c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzieki za szybkie odpowiedzi i wskazowki - zabiore sie za to wedlug porad piotra.c.

podlaczenie pod komp w Luxemburgu zostawie na koniec. Korzystanie z serwisu Renault w tym malym-wielkim ksiestwie do przyjemnych nie nalezy - jego opis, to bylaby epopeja (np. zafakturowanie dolania plynu do spryskiwaczy w kwocie 21 eur, przy czym plyn dolali nasz wlasny, ktorego pelna banka znajdowala sie w bagazniku, po serwisie banka opustoszala...).

ja od lat jestem uzytkownikiem Mazd, Meganka opiekuje sie od niedawna - nalezy do mojej przyjaciolki.

Niedlugo trzeba z Meganka jechac na przeglad, a oni tu ze swiecaca kontrolka raczej nie przepuszcza...

Powalcze i dam znac, jak poszlo.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za wskazówki - dwukrotne przełączenie przełącznika w drzwiach i wł/wył blokady otwierania drzwi od środka rozwiązało problem - błąd zniknął.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!