Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,9dCi - świece żarowe - zagadka


Gość konto_usuniete

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nurekogorek

Umarł mi silnik. Palił coraz gorzej na mrozie, aż zaprzestał współpracy (trzeba zapalić z holu).

<><><><><><><><><><>><><><><>

<><><><><><><><><><>><><><><>

Podejrzenie padło na świece żarowe.

Rozpiąłem kostkę przy silniku i zmierzyłem multimetrem czy świece są dobre - są - przewodzą prąd.

Przy sprawdzaniu czy dochodzi do nich napięcie wyszło, że w każdym z 4 przewodów jest ok 5,7V niezależnie czy jest to zaraz po przekręceniu zapłonu, czy po jakieś chwili. Najciekawsze, że napięcie w przewodach pojawia się także bez włączonego napięcia.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Proszę o pomoc w rozwikłaniu zagadki.

Na świecach ma być 12 V czy mniej i jak jest z tym napięciem na świecach przy wyłączonej stacyjce.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 12V na fajce pokaże się tylko wówczas gdy sterownik silnika zażąda by świece były podgrzewane a więc po włączeniu zapłonu przed rozruchem zimnego silnika i jeszcze przez chwilę na pracującym silniku.

Te 5V na wyłączonym zapłonie i zdjętej fajce u mnie też występuje, ale każda próba pomiaru prądu jaki płynąby po zamknięciu obwodu wykazuje praktycznie 0 A. Prawdopodobnie jest to jakieś napięcie szczątkowe ze sterownika świec, może np. z kondensatora, w każdym bądź razie nie obciąża akumulatora.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzeje temat. U mnie na pierwszych trzech przewodach pokazuje ok 12V ale na ostatnim niema w ogóle, czy to może być uszkodzony modół grzania świec? Sprawdzałem przewody czy niemają uszkodzeń i wzystkie są ok.

 

Pozdrawiam.

 

Dodano: 13 maj 2014 - 17:08

A gdybym połączył dwie świece na jednym przewodzie, to czy mogło by się coś stac?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!